Bilinmeyen Pratik Bilgiler

Vaktiniz size ve sevdiklerinize kalsın sloganı ile belkide hiç Bilinmeyen Pratik Bilgiler size sunacağız. Hayat kısa ama yapmamız gereken çok şey var. Bunun için zamanı iyi değerlendirmemiz gerekir. Gözümüzde büyüttüğümüz işlerin aslında bir pratik ve kolay yolu mutlaka var. Bugün ki yazımızda bu işe bumu yarıyor diyeceksin yada bu iş bu kadar kolay mıydı keşke daha en önceden bilseydim diyeceksiniz. Hadi o zaman pratik bilgi içeren yazımıza geçelim.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Güllerin Solmaması için

Herkesin sevdiği o güzel güllerin solmaması için, gülleri koyduğunuz vazonun içine aspirin atın. Bu şekilde gülleriniz daha uzun süre canlı kalacaktır.

Sinek Böcek Isırıkları

Yaz aylarında genellikle yaşadığımız sinek ve böcek ısırıkların sonucunda oluşan kaşıntıdan çiğ patatesle kurtulabilirsiniz.

Dibi Tutan Tencere

Ocak unuttuğunuz dibi tutan tencere, cezve, tavanız varsa ovaladınız  ama çıkmıyorsa, içine kola ile doldurun bir gece bekletin. Kirden eser kalmayacaktır. 

Sebzeleri Yıkama

Tuzlu su ile sebzelerinizi daha kısa zamanda çabuk bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Kas Ağrısı

Herhangi bir nedenden dolayı kaslarınızda ağrı ve gerilme oluyorsa turşu suyu için bu şekilde anında kaslarınızda gevşeme ve ağrı yok olacaktır.

Etiket Lekeleri

Etiket kalıntılarına sinir oluyorsanız, görüntüleri sizi rahatsız ediyorsa, ve bir türlü çıkmıyorsa size önerimiz mayonez olacak. Evet Mayonez çözümü çok az mayonezi 10 dakika etiket kalıntısının üzerinde bekletin. eğer ilk seferde çıkmadıysa tekrar deneyin.

Tükenmez Kalem Lekesi

Giydiğiniz elbisenize tüketmez kalem bulaşmışsa eğer saç spreyi ile çıkarabilirsiniz. 

Çocuğunuz tüketmez kalemle koltukları veya duvarı çizmişse eğer hiç panik yapmayın. Kolonya dökün ve silin. Göreceksiniz eser kalmayacak.

Bitkileri Soğuktan Korumak

Yetiştirdiğiniz bitkilerin soğuk havalarda zarar görmesini istemiyorsanız su şişesini kesin ve saksınızın üstüne ters şekilde geçirin bu sayede sera etki yapmış olacaksınız.

Evde baktığınız çiçeklerinizi canlandırmak istiyorsanız. Çiçeğinizin toprağına muz kabuğu, yumurta kabuğu ve kahve ekleyin. Bu sayede çok bakım yapmadan zamanınızı harcamadan çiçeğinizi canlandırabilirsiniz.

Kırışıklıkları Ütülemek

Ütü masası kılıfının altına alüminyum folyoya yerleştirin, bu sayede kırışık kıyafetleriniz daha çabuk ütüleyeceksiniz.

Gümüş Çatal Bıçak Parlatma

Temizlik için kullanacağınız kaba alüminyum folyo ile kapatın sonra kabın içine kaynar suyu ve tuz ekleyin, gümüş çatal bıçak takımını koyun ve yarım saat bekletin. Sonuç muhteşem ışıl ışıl olacak takımınız.

Balık Pişirme

Balık kızarttığınız yağa kırmızı biber eklerseniz hem balığınız daha lezzetli,hemde balık daha parlak görünecektir. Elleriniz balık temizlerken ve pişirirken kokmasını istemiyorsanız, balığa dokunmadan ellerinizi limonla silin bu sayede elinize balık kokusu sinmez.