CİLT SIKILAŞTIRMA MASKE VE EGZERSİZLERİ

Daha güzel ve genç görünen bir cilt istiyorsanız eğer, CİLT SIKILAŞTIRMA MASKE VE EGZERSİZLERİ yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz..

Her kadın sıkı bir cilt hayali kurar. Yanlış beslenme ve fizyolojik nedenlerden ötürü cildimiz zamanla sıkılığını kaybedebilir. Yaş, güneşe maruz kalma, hava kirliliği, cilt bakım ürünlerinde bulunan kimyasal maddeler, sağlıksız bir şekilde yapılan diyetler ve iç faktörler doğrudan cildi etkiler. Ciltte kuruluk, sarkma, kırışıklık ve ince çizgiler oluşur; ciltte donukluk ve matlık meydana gelir. Ancak evde yapabileceğiniz basit egzersizler ve kürlerle cildinizi sıkı bir görünüme kavuşturmanız mümkün.  CİLT SIKILAŞTIRMA MASKE VE EGZERSİZLERİNE geçelim.

Cilt Sıkılaştırıcı Egzersiz

Yüz Yogası

Yoga vücudumuz için başlı başına bir mucize. Yalnızca bedenimizi değil yüzümüzü de sıkılaştırmak için yogadan faydalanabilir, basit hareketlerle cildimizi daha sağlıklı hale getirebiliriz. Gevşeyen kasları toparlayan ve kırışıklıkların azalmasını sağlayan yüz yogasının etkileri gözle görülebilecek seviyede. Yüz egzersizi olarak tanımlanan yüz yogası teknikleri ile dudak, boyun, alın ve yanak gibi bölgelerde bulunan kaslar çalıştırılarak cildin daha dinç görünmesi sağlanır. Bunun için birkaç temel hareket örneği vereceğiz.

    • Ağzınızı kapatarak balon şişirme hareketi yapın ve 20 saniye bu pozisyonda kalın. Hareketi en az 2 set halinde tekrarlayabilirsiniz.
    • Başınızı geriye doğru yatırın ve tavana doğru bakın. Boyun bölgenizdeki kasların gerildiğini hissettikten sonra dudaklarınızı bükün ve öpücük pozisyonu alın. 20 saniye boyunca pozisyonunuzu koruyun. Egzersizi 3 set uygulayabilirsiniz. 
  • Ağzınızı kulaklarınıza kadar açarak gerginleştirin. Gözlerinizi de açarak gülümseyin. Yüzünüzün gerildiğini hissedin. Bu hareketi 10 saniye boyunca 3 set halinde uygulayabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

Muz Maskesi

Bu maske için yalnızca üç malzemeye ihtiyacınız var; 1/2 olgun muz, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal. Muzu püre haline getirin. İçerisine bal ve zeytinyağını ekleyip yoğurun. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Maskenin etki etmesi için 15 dakika bekleyin ve ardından ılık su ile cildinizi durulayın. Gözeneklerin kapanması için ardından soğuk su ile tekrar yıkayın. Haftada bir veya iki defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Yulaf Maskesi

1 çorba kaşığı yulafı iyice ezerek un haline getirin. Ardından 1 çorba kaşığı un ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek karıştırın. Birkaç damla gül suyunu da içine eklediğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayıp etki etmesi için 10 dakika bekletin. Ardından su ile cildinizi yıkayın.