Ev Boya Renkleri Nasıl Olmalı

Evi Aydınlık ve Ferah Gösteren Boya Renkleri

Evim ne renk olmalı, salonumu hangi renklere boyamalıyım, yatak odası, antre, mutfak boya renkleri ne olmalı, Evimi boya ile nasıl aydınlık ve ferah gösterebilirim, günümüzün boya trend renkleri, en çok kullanılan iç cephe boya renkleri nelerdir. Boya dekorasyonu evin ilk temel dekorasyonudur, yediden yetmişe, zenginden fakire, herkes oturduğu evine hiç bir dekorasyon yapmasa bile boya dekorasyonu yapar. Bizde size bu yazımızda evimizi en güzel şekilde zevkinizi gösterecek şekilde boya fikirleri ve resimli örnekleri göstereceğiz.

Evin duvar boyalarının rengi, dokusu veya deseni yaşadığımız alanların görünümünü algısını direk etkileyen bir özelliği vardır. 

Ev Boya Renkleri

  • Evimi daha geniş gösteren boya fikirleri ile başlayalım genelde açık pastel tonlar genel olarak mavi ve yeşilin açık pastel tonları genişlik algısını artıran renklerdir, tavan ve duvarın aynı renk boyanması da bu algıyı arttıracaktır. Unutmayın canlı renkler Sarı renkler evinizin olduğundan daha dar olduğu hissi uyandıracak renklerdir.
  • Eviniz aydınlık ve ferah göstermesini istiyorsanız açık parlak  renk boyaları tercih etmelisiniz. 
  • Boyamak istediğiniz odalarınız küçük alanlar ve çok fazla ışık almıyorsa koyu renklerden kaçmalısınız çünkü daha küçük daha kasvetli gösterecektir odanızı. 
  • Evdeki mobilya ve aksesuarlarınız canlı renklerdeyse bunlara ters renkleri tercih edebilirsiniz.
  • Yoğun bir çalışma temponuz varsa sizi dinlendirecek renkler mavi ve yeşilin tonlarını tercih edebilirsiniz.
  • Çok farklı canlı uçuk renkler istemiyor daha gelenekçi yapıya sahipseniz, pastel ve açık kahve bej tonları tam size göre
  • Ben çok canlı bir kişiliğim var beni yansıtsın istiyorsanız, canlı renkler ve sarı, turuncu tonlar tam size göre olacaktır.

Oturma Odası Salon ve Odalar için Boya Renkleri Ne Olmalı ?

Odalar bulunduğu cepheye göre, mobilya ve aksesuarların renkleri göz önünde tutularak boya rengi seçilmeli, Kuzeye bakan pencereleri olan odalarınız daha az ışık alacağından, çok koyu ve açık olmayan tonlarda mavi, sarı ve pembe renkler tercih edilmeli.

Odanız güney cephe taraflarına bakıyorsa bol bol güneş alıyor demektir. Renkler ışık aldığında daha farklı görünür, çok canlı renkler yerine soluk mat renkler tercih edebilirsiniz.

Ev Boya Renkleri Resimli

İşte sizin için ev boya renkleri resimli olarak sunuyoruz.

ev boya renkleri
cam-gobegi-mavisi
ev boya renkleri
cuha-cicegi-sarisi
ev boya renkleri
bebek-pembesi

ev boya renkleri

ev boya renkleri ev boya renkleri ev boya renkleri ev boya renkleri ev boya renkleri ev boya renkleri ev boya renkleri

Duvar boyası renkleri (1)

ev boya renkleri ev boya renkleri ev boya renkleri ev boya renkleri ev boya renkleri ev boya renkleri ev boya renkleri

Aramalar

Evi aydınlık gösteren boya renkleri

En çok tutulan duvar boya renkleri

ev boya renkleri resimli

Ev boya renkleri kum beji

Evi ferah gösteren boya renkleri

Duvar boyası renkleri

En çok kullanılan iç cephe boya renkleri