Ev Taşırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev taşınmak  heyecanı verici, hem stres, hemde yorgunluğu bir arada barındıran karmaşık bir duygudur. Arkamızda bıraktığımız belkide yıllarınızı geçirdiğin ortamı bırakıp gitmek pek kolay olmayabilir. Çünkü insanların sevinçlerini üzüntülerini yaşatıkları ortamı bırakmak hiç kolay olmuyor.

Tebdil-i Mekanda Ferahlık Vardır.

Ama atalarımız tedbil-i mekanda ferahlık var derler. Yeni mekanlar yeni başlangıçları, bazen bir sayfayı kapatıp, yenisini açmak için güzel bir fırsattır.Tabi ki çok yorucu ve can sıkıcı durumlar oluyor. Evinize yerleşince her şeyi unutuyor insan ama yerleşmek  biraz zaman alıyor. Ev Taşırken Nelere Dikkat Edilmeli ile ilgi yazımız size biraz fikir verebilir.

Ev Taşırken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Plan Yapın

Taşınma günü belli olmuşsa bir iki hafta önceden plan yapmanız gerek, Taşınacak eşyaları veya taşınmayacak eşyaları karar vermek, nakliye firmasına karar vermek, bulunduğunuz evin aboneliklerinin kapatılması ve yeni taşınacağınız evin abonelik işlemlerin açılması gibi konuları belirlenmesi gerekir.

Nakliye 

En önemli noktalardan biride nakliye işinizdir. İyi bir nakliye bu taşınma işinizi çok kolaylaştıracaktır. Yada taşınmak size kabusa döner. Kabusa dönmemesi için ucuz diye uzman olmayan nakliyecilerle anlaşmayın. Mutlaka güvenilir ve tavsiye edilen nakliyeci bulun. Nakliye sigortası mutlaka yapın. Herhangi bir kaza esnasında eşyalarınızın zarar görmesi veya yanlış yüklenmesi sonucunda zararınız ödemelidir.

Temizlik

Yeni eviniz önceden yaşanacak bir yer haline getirmeniz gerekir.  Bu nedenle boya, badana ve temizlik işlerinizi önceden yapılmalı. Eşyalarınızı pis ve kirli ortama getirerek onları da kirletmeyin.

Ayıklama

Evinizde kullanmadığınız eşya veya giysi varsa ayıklayın, hem paketlemeye hemde taşıma uğraşmamış olursunuz. Yeni evinizde hiç kalabalık etmeyin.

Kolilerin Üzerine Hangi Eşyayı Koyduğunuz Yazın.

Eşyalarınızı toplarken mutlaka kolilerin üzerine salon eşyaları, yatak odası eşyaları, özellikle de kırılacak eşyalar diye not düşmeli bu sayede taşıyan kişiler daha özen gösterirler ve eşyalarınız zarar görmez.

Mobilya ve Beyaz Eşyalar

Bence işi uzman kişilere bırakılmalı . Uzman kişiler mobilyanızı söküp, takmalı ve beyaz eşyalarınızı taşımalı. Çünkü bu konularda uzman değilseniz mobilyanız ve beyaz eşyalarınıza zarar verirsiniz. Daha ucuz olsun derken eşyalarınız mahvolur…