Keratin Nedir? Faydaları Keratin Bakımı Nasıl Yapılır

Keratin Nedir? Keratin Faydaları Nelerdir? Keratin Bakımı Hakkında öğrenmek istediklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Keratin Nedir?

Bireylerin saçında, derisinde, tırnaklarında ve dişinde bulunan proteindir. Saçın ana maddesi olan keratin saç bakımlarında önemli bir yer almaktadır.

Keratin Saçın Ana Maddesidir.

Keratin her kişinin saçının içinde bulunan ve saç bileşenlerini oluşturan ana maddeye denilmektedir.

keratin nedir

Keratin Protein Çeşididir.

Hem saçın ana bileşen maddesi olarak karşımıza çıkar hem de bir protein çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede saç ve tırnakları besleyip sağlıklı şekilde uzamasına yarayan ana etmeni oluşturmaktadır. Sağlıklı dişler de keratin sayesinde olmaktadır. bu nedenle vücudumuza katkısı oldukça yüksektir.

Keratin Faydaları

keratin bakimi

Keratin Saç ve Tırnaklarda Onarım Etkisi

Keratin özünde bir bileşendir. Bu bileşenin vücutta eksikliğinde protein olarak dışarıdan alınması gerekmektedir. Saçların incelerek kopmasında ya da kırılmasında tedavi için büyük önem arz etmektedir.

Saçlara Canlılık Katmaktadır

Saçların onarımına katkıda bulunmaktadır. Onarılan saçlar hacimce dolgun gözükmekte ve canlanmaktadır. Oldukça canlı ve kuvvetli saçlar keratinin faydalarından oluşmaktadır. Bu nedenle keratin proteini içeren saç kremi ve şampuanları kullanmada fayda vardır. Yılda bir kez nu bakımdan yapılması saça istenilen canlılığı katacaktır.

Saç Tellerinin Kalın ve Dolgun Görünmesine Yardımcı Olur

Saçlar zaman içerisinde yıpranma göstermektedir. Bu nedenle giderek incelir ve kopma noktasında çeşitli yerlerden yapı bozuklukları gösterir. Keratin bakımı yapıldığında saçın nem dengesi korunmuş olur. Saç yapısındaki kopma ve incelme boşluklarına keratin proteini doldurur. Bu da saç tellerinin kalınlaşmasına ve sağlıklı şekilde dolgun görünmesine neden olur.

Keratin Bakımı ile Saçlarınızı Düzleştirilmesine  Gerek Kalmaz.

Bu bakım saç düzleştiricisi olmadan, saçların kendi doğallığında bakımlı şekilde düz kalmasına yardımcı olmaktadır.

Keratin Bakımı Hakkında

Keratin Bakımı Düzenli Olarak Kullanılmalıdır.

Bu bakımı yapmak, saçların yok olan keratinin yerine dışarıdan keratin proteini aşılamaktır. Bu bakımın da dolaylı yollardan şampuan, maske vb. yapılıyorsa ayda bir, güzellik merkezinde saf keratin yükleniyorsa da yılda bir yapılması gerekmektedir.

Keratin Bakımı Sonrası Kullanılan Şampuanlara Dikkat Edilmektedir.

Keratin bakımı, çeşitli nedenlerle yıpranmış ve kötü durumda olan saçlara uygulanır. Saçın keratininin eksilmesinde ve yıpranmasında kullanılan şampuanların da büyük payı vardır. Şampuanlar tuz ve sülfat içermektedir. Bu nedenle keratin bakımından sonra tuzsuz ve sülfatsız şampuanlar kullanılmasıyla birlikte saçlar eski yıpranmış zamanına dönüş yaşamaz.

Keratin Bakımında Toksik Madde Bulunmaz.

Saç bakım ürünleri kimyasal madde içermektedir. Bu da saçların zaman içinde aşınmasına ve yıpranmasına neden olmaktadır. kimyasallar saçları kurutur ve kırılarak kopmasına neden olur. Bu bakımı bu şekilde toksik maddeler içermemektedir. Aksine saçı besleyip, yıpranmayı da anında onarıcı etkiye sahiptir.

keratin bakimi nasil yapilir