Kirpik Lifting Nedir? Nasıl Yapılır?

Kirpik Lifting Nedir? Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir? bu konu hakkında aradıklarınızı yazımızda bulabilirsiniz.

Kirpik Lifting Nedir?

Bugünkü yazımızda sizlere gerek sosyal medya gerek güzellik merkezlerinde son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz kirpik lifting uygulamasından bahsedeceğiz. Kirpiklerin belirli bir zaman dilimi süresince daha uzun, hoş ve hacimli görünmesine neden olan güzellik uygulamalarından biridir. Kısaca özetleyecek olursak kendi kirpiğinize dışarıdan hiç bir ekleme yapılmadan kıvrılıp boyanması işlemidir. Kirpik Lifting uygulamasını düz kirpiklere sahip kişiler daha fazla tercih etmektedir. Doğal kirpiklerin diplerine uygulanan bu uygulama genel olarak keratin bakımı olarak da bilinmektedir.

 Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

kirpik lifting

 Bu uygulamaya başlamadan önce kirpiklerinizin uzunluğu ölçülür. Small – Medium – Large şeklinde ayrılan ve boyutları onlara göre oluşturulmuş pedlerin yardımı ve yapıştırılması ile uygulamaya başlanmaktadır. Kirpiklerin temizlenip ve yağdan tamamen arındırılması sağlanır.

İkinci aşamaya geçildiğinde kirpiklerin uzunluklarına göre kalıplar yerleştirilerek kişinin istediği şekil verilerek uzatılır. Bu işlemden sonra kirpiklerinizin bakımı için kök bölgelerine keratin uygulaması yapılmaktadır. Bu aşamada bittikten sonra çeşitli pigmentler ile birlikte rimel sürülmüş görüntüsü verilir. En son uygulamada ise vitamin desteği ile birlikte kirpikler beslenir.

 Bu Uygulamayı Yapılırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Öncelikle göz yapısı hassas veya alerjik bir yapıya sahip olan makyaj yapmakta bile zorlanan kişilerin bu uygulamayı yapmasında bir sakınca olmadığını belirtelim. Devamlı olarak uygulama yaptırmalarında da bir sorun olmayacaktır. Bunun dışında yapılan çeşitli araştırmalar neticesinde regl döneminde olmamanız sizin açınızdan önemli bir durumdur.

Bu işlemi kimyasal bir işlem olduğundan dolayı bunun herhangi bir reaksiyonlara yol açabileceğini unutmamalısınız. Ayrıca bu işlemini yaptırırken mutlaka uzman bir kişi tarafından yapıldığından emin olmanız gerekmektedir.

Özellikle sosyal medya ve çeşitli İnternet sitelerinde bu işlemi son derece popüler hal almaya başladı. Bundan dolayı işlemi yapan birçok kişi kendini uzman diye nitelendirmeye başladı. İşte burada sizin araştırmalarınız ve önceden gidenler ile ilgili bilgi edinmeniz çok önemlidir.

Bu uygulama başlamadan önce makyajlı iseniz bu makyajın çok ama çok iyi temizlenmesi gerekmektedir. Makyaj kalıntısı kalmaması ve kirpiklerin kuru olması uygulama açısından son derece önemlidir.

 Kirpik Lifting Zararları

Alanında uzman kişiler bu konuda gerekli açıklama yapmışlar ve kirpik lifting işleminin hiç bir şekilde zararı olmadığını açıklamışlardır. Ancak her ne kadar zararı olmasa da göz gibi hassas bölgede uygulama yapılacağı için oldukça dikkatli olmak gerekmektedir.

Uygulama kimyasal bir işlem olduğu için kirpiklere sürülen solüsyonlar yanma ve tahrişe neden olabilmektedir. Çok nadir olsa da kirpiklerde dökülme ve güçsüzlük meydana gelebilmektedir.