Maydanoz Kürü

Mucizevi Etkili Maydanoz Kürü Faydaları

Bedeninizi yorgun mu hissediyorsunuz? Ne kadar uyusanız yetmiyor mu? Kendinizi yataktan kaldıramıyor musunuz? 1 hafta içinde size zindelik sağlayacak maydanoz kürü ‘nü tavsiye ederiz.  Maydanozu suyunun  A,C, K vitamini, kalsiyum, potasyum ve demir içeren maydanoz faydaları saymakla bitmeyen mucizevi bir bitkidir. Bir çok alanda fayda sağlayan  maydanoz kürü ‘nü mutlaka denemelisiniz.

Maydanoz kürünün ödem atıcı, karaciğer yağlanması, sivilce sorunları, adet sancıları, bağırsak sorunlarını gidermede ve zayıflamaya yardımcı olma gibi birçok özelliğe sahip olan maydanoz kürü ‘nü yapmalısınız. İsterseniz maydanoz kürünün faydalarında biraz bahsedelim.

Maydanoz Kürünün Zayıflatmaya Etkisi

Maydanoz kürü ödem atıcı özelliğinde kilo verme üzerinde olumlu etkisi mevcuttur. Metabolizmayı hızlandıran maydanoz suyu ilk alacak sıvı atıldığından zayıflattığı düşünülebilir. Ama faydası en az 1 hafta sonra gösterir. Maydanoz kürünü 15 gün devam etmelisiniz. Düzenli gerektiği kadar beslenildiğinde, ve bol bol su tüketildiğinde ve spor yapıldığında 1 haftada da 3 kilo verebilirsiniz.Diyetisyenler kilo vermek isteyen kişilere bu kürü önermektedir.

Karaciğer Yağlanması

Fazla kilomuz varsa, sağlıksız ve düzensiz beslenme alışkanlığımız varsa maalesef karaciğer yağlanması taşınılmaz bir durum haline gelir. Karaciğer yağlanmasından kurtulmak için düzenli ve sağlıklı beslenmeli ve doğal yöntemlerden biri olan maydanoz kürünü kullanmalıyız.

Akciğerlere Etkisi

İnsanoğlu maalesef kendine zarar vermekte zarar verdiği konulardan biride sigara içmektir. akciğerlerimizi bu kürle temizlemeye yardımcı olacak. Sağlıklı nefes alın.

Tansiyon

Yüksek tansiyon probleminiz varsa maydanozlu limon kürü size iyi gelecektir. Ama düşük tansiyonu olanların kullanılması uygun görülmez.

Kolesterol

Düzenli tüketildiğinde kolesterolü en iyi seviyeye getirmesini sağlar. Kolesterolü gerektiği seviyede tutarsanız kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskiniz azalır.

Ağrı Kesici Etkisi

Maydanozu ağrı kesici özelliği taşır bu nedenle adet sancılarına, baş ağrıları ve eklem ağrılarına iyi gelir. Başlı başına doğal bir ağrı kesicidir.

Sivilce

İlk kullandığınız süreçte iltihapları dışarı atacağından sivilcelenme oluşabilir. Ama daha sonra iltihap ve sivilcelerden cildiniz arınacaktır. Maliyetsiz ve doğal bir çözüm deneyin derim.

Bağışlık Sistemine Etkisi

 A,C, K vitamini, kalsiyum, potasyum ve demir içeren maydanoz bağışlık sistemine olumlu etkisi vardır. Kış aylarında soğuk algınlık gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltmaktadır.

Maydanoz Kürünün Zararları

Tansiyon düşürücü etkisi olan bu kürün düşük tansiyon sorunu olan kişilerin kullanması uygun değildir. Baygınlık neden olabilir.

Hamile ve hamile olmak isteyen bayanların kullanılması kesinlikle önerilmez. Düşüklere neden olabilir.

Süt veren annelerinde kullanması sakıncalıdır.

Kullandığınız bir ilaç varsa birbiriyle etkileşmemesi için doktorunuza danışın.

Maydanoz Kürü

Maydanoz  Kürünün Malzeme Listesi

1 su bardağı su

15-16 dal taze maydanoz ( mutlaka taze olmasına dikkat edin)

1 tane taze sıkılmış limon

Maydanoz Kürünün Yapılışı 

15- 16 tane saplarıyla taze hormonsuz maydanoz, 1 adet suyu sıkılmış limon ve 1 su bardağı suyu robot veya mikserle çektirin. Sabah aç karnına 15 gün boyunca düzenli tüketilmeli 5 gün ara verip 15 gün daha kullanarak 1 aya tamamlayın. Bu kür vücudunuzdaki ödemleri atmanızı sağlayacak, cildiniz arınacak, bağırsak sisteminin daha iyi çalışmasına sağlayacaktır.

Maydanoz kürü ile ilgili diğer yazılarımız

1 – Maydanoz Limon Kürü Fayda ve Zararları

2- Maydanoz Yazıları

maydanoz kürü