Melisa Çayının Faydaları Zararları Melisa Çayı Ne İşe Yarar

Melisa Çayı Faydaları Nelerdir? Melisa Çayının Zararları Nelerdir? Melisa Çayı Ne işe Yarar? gibi sorularınızı cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Melisa Çayının Faydaları

Yüzyıllar boyunca birçok konuda fayda sağladığı tıbben de kanıtlanmış olan, nane ailesinden gelen bir bitki olan melisa, insanların bir saksı ya da bahçelerinde kolayca yetiştirebileceği bitkilerden biridir. Halk arasında kovan otu ya da oğul otu olarak bilinen bu bitki, uzun yıllardır çay olarak da tüketilmektedir. Melisa çayı, faydası saymakla bitmeyecek kadar çok olan bir çaydır. Yaşam kalitenizin artmasında ve bazı sağlık sorunlarından kurtulmanın etkin yollardan biridir.

Uyku Problemlerine Karşı; Bir Fincan Melisa Çayı

 Melisa çayı en çokta sakinleştirici etkisi ile bilinir. Bu nedenle uyku problemi yaşayan kişiler, yatmadan 10-15 dakika önce bir fincan bu çaydan içerek huzurlu bir uykuya kavuşabilirler.

Melisa Çayı ile Sindirim Sorunlarını Giderin

Gün içinde yağlı birçok besin tüketir ve bazen yemeğin dozunu kaçırırız. Bu da hazımsızlık probleminin ortaya çıkmasına sebep olur. Böyle durumlarda da bir fincan bu çaydan içerek, midenizde oluşan şişkinlik ve ağrıdan kurtulmanız mümkündür.

Uçuk Sorunu Yaşıyorsanız; Çaresi Belli!

Ufak bir sorun gibi görünse de, uçuk korkulu bir rüya haline gelebilir. Ağız çevresi ve içinde görülebilen uçuklardan tamamen kurtulmanın tıbbi bir yolu yoktur. Daha doğru bir deyişle kaybolan uçukların, her zaman tekrar geri gelme ihtimali bulunmaktadır. Ancak bu çay sayesinde uçuğun kaybolma süresi hızlandırılabilir.

Unutkanlıkla Savaşta Melisa Çayının Etkisi Büyük

 Günlük yaşamda ezberde olan birçok bilgi unutulabilir ve hatta eşyaların bile nereye konduğu akıldan çıkabilir. Bu tip unutkanlıklar ciddi hastalıkların habercisi olabilmektedir. Böyle durumlarda ilk yapılması gereken şey, ilgili bir hekime görünmektir. Ancak bu çayında unutkanlık nedeniyle ortaya çıkan semptomların tedavisinde oldukça etkilidir.

Kilo Kaybına İhtiyaç Duyuyorsanız Melisa Çayı Doğru Bir Adres

 Günümüz sorunlarından biri olan kilolardan kurtulmak için uygulayacağınız sağlıklı diyetlere ek olarak, gün içinde tüketeceğiniz iki fincan çay ile kilo verme hızınızı artırmanız mümkün. Daha kolay bir şekilde yağ yakılmasını sağlayan bu çay, limon ve nane ile birlikte tüketilirse, kilo verme oranındaki hız daha da artacaktır.

Adet Sancılarından Bu Çayla Kurtulabilirsiniz

 Birçok kadının kramplar ve şiddetli ağrılarla geçirdiği regl döneminde, birçok yol denenir ve ne yazık ki fayda görülmez. İşte böyle bir durum söz konusu ise; adet dönemine az kala tüketmeye başlayacağınız bu çay ile gelecek olan ağrı ve krampları en hafif seviyeye indirebilirsiniz

Melisa Çayı Zararları

Aşırı tüketildiğinde baş dönmesi yapar.

Sakinleştirici ilaçlarla kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü ilaçların etkisini arttırma özelliğine sahiptir.

Tiroit ve diyabet hastaları uzman doktora danışarak kullanmaları gerekir.

Hamilelik döneminde kullanılması uygun görülmez.

Bitki Çayları  yazıları için tıklayınız.

http://trendhayat.com/isirgan-otu-cayi-ve-isirganin-faydalari/