Mutfak Tezgah Modelleri Çeşitleri Granit Çimstone Tezgahlar

Mutfak Tezgah Modelleri Çeşitleri Granit, Çimstone, masif ahşap, laminat, mermer, çelik tezgahlar dekorasyon örnekleri

Mutfakların mutfak dolabından sonra en önemli dekorasyon yeri ürünü mutfak tezgahlarıdır. Yemeklerin hazırlıkları, pişirilmeleri, hamurların açılmasına dair her iş burada yapılır, sonrasında yemeklerin tabaklarda sunuma hazırlanmaları tezgahların üzerinde olur

Mutfak Dekorasyon Yazlarımız

Mutfak Tezgah

Tezgahlar en çok kullanılan mutfak ürünüdür, üzerinde gıda ürünlerinin işlemleri yapıldığı için sağlıklı olması temiz olması çok önemlidir. Bu sebepten mutfak tezgahlarını seçerken sağlıklı malzemeden üretilenleri seçmek çok önemlidir.

Mutfak Tezgah Çeşitleri

  • Granit Tezgahlar
  • Çimstone Tezgahlar (kuvars)
  • Masif Ahşap Tezgahlar
  • Mermer Tezgahlar
  • Laminant Mutfak Tezgahı
  • Çelik Tezgahlar
  • Beton Tezgahlar

Granit Mutfak Tezgahları

Yüzyıllardır doğal taş olarak en çok tercih edilen tamamen doğal bir taş olmasından dolayı daha güvenli ve sağlıklı ve desen yelpazesinin oldukça geniş ve güzel olması granit tezgahları önemli tercih sebebi yapıyor

Çimstone (kuvars) Tezgahlar

Doğal ve çok sert bir taş olan kuvars minarallerini teknoloji ile kompoze taş haline getirilerek hem istenilen renkler desenler ve çok sağlam mutfak tezgahları üretilmektedir.

cimstone-tezgah

Masif Ahşap Tezgahlar

Ağaç tomruktan biçildikten hemen sonra kurutulması yada kurutma işlemi yapılmadan hazırlanan doğal ahşaptan olan ürüne Masif Ahşap denir. Tamamen doğal olması görsel olarak onu ön plana çıkartıyor, bunun yanında dezavantajları da diğer tezgah çeşitleri kadar sert olmaması alacağı bıçak darbeleri yüzeyinde çiziklerin olmasına sebeb olacak ve aynı zamanda sıcak tencere gibi ürünlerin üzerine konması iz oluşmasına da sebep olacaktır.

masif ahsap tezgah

Mermer Tezgahlar

Mermerlerde granitler gibi yüzyıllardır doğal taş olarak en çok tercih edilen tamamen doğal bir taş olmasından dolayı daha güvenli ve sağlıklı ve güzel olması mermer tezgahları tercih sebebi yapıyor, son zamanlarda mermer tezgahlara olan ilgi azalmış durumda.

mutfak tezgah mermer

Laminat Mutfak Tezgahı

Laminat içerisinde mdf ve çeşitli katmanlarla preslenerek yapılmış işlem görmüş doğal olmayan bir ahşap ürünüdür, yüzey sağlamlığı masif ahşaptan daha iyi olsa da doğal taş ürünler kadar iyi değildir, diğer rakiplerine göre fiyat avantajı sağlamakla beraber zamanla deforme olma ihtimali vardır.

laminat mutfak tezgahı

Çelik Mutfak Tezgahlar

Çelik tezgahlar sanayi tipi diye tabir ettiğimiz lokantalar, otel mutfakları restoranlar, kafeler gibi yerlerde sıklıkla kullanılan modellerdir, artık evlerimize de yavaş yavaş girmeye başlamaktadır.

metal mutfak tezgahı

Mutfak Tezgah Modelleri Dekorasyonları

mutfak tezgah
mutfak tezgah
mutfak tezgah
mutfak tezgah
mutfak tezgah
mutfak tezgah
mutfak tezgah