Sabah Aç Karnına Zeytinyağı İçmenin Faydaları

Sabah Aç Karnına Zeytinyağı İçmenin Faydaları öğrenince şaşıracak ve sabah uyandığınızda ilk yapmanız gereken şeylerden biri olacaktır..

ADETA BİR MUCİZE: ZEYTİNYAĞI

Akdeniz beslenme tarzında sıklıkla kullanılan zeytinyağı yemeklere eşsiz bir lezzet katar. Yemeklere lezzet katmasının yanında vücut için de pek çok yararı vardır. Vücut için oldukça faydalı yağ asitleri içerir ve zararlı maddelerin neden olduğu tahribatı önleyen antioksidan elementlere sahiptir. Depresyondan kansere koruyucu etki gösteren zeytinyağı adeta bir mucizedir. Kozmetik, ilaç ve gıda sanayisinde kullanılan zeytinyağı aç karnına düzenli tüketilince cilt bakımından kansere, kemik gelişiminden kolesterole kadar birçok rahatsızlık için fayda sağlar. Sizi depresyon riskine karşı korur.  Zeytinyağını her sabah aç karnına bir yemek kaşığı içmeniz uzmanlar tarafından şiddetle önerilir.

Sabah Aç Karnına Zeytinyağı İçmenin 7 Faydası

Kolan Kanserini Önler

Zeytinyağı vücudu kansere karşı korur. Özellikle kolon kanseriyle mücadelesi büyük ölçüdedir. İçerdiği fenolik bileşikler oleik asitle bir araya geldiğinde kontrolsüz hücre çoğalmasını baskılar ve kanser hücrelerinin büyümesini engeller. Oleik asit özellikle kalın bağırsak kanseri oluşumunda etkili olan safra asitlerinin üretimini azaltır ve mukoz dokunun bütünlüğünü sağlar.

Cildinizi Gençleştirir

Her sabah aç karnına içeceğiniz zeytinyağı, serbest radikallerin oluşturduğu hasarı gidererek olası sarkmaları önler, cilt rengini ve dokusunu iyileştirir. E vitamini ile birlikte alındığında yaşlanma etkilerini azaltma ve doku yenileme özelliği taşır.

Bağışıklık Sisteminizi Arttırır

Kireçlenmeyi önler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Zeytinyağında yer alan yağ asitleri bağışıklık sisteminin farklı fonksiyonlarının görevini yapmasında büyük katkıya sahiptir.

Kolesterol ve Diyabet Olumlu Etkisi

Kötü huylu kolesterolü azaltır, kan şekerini dengeler. Aynı zamanda damar sağlığını koruyan iyi huylu kolesterolün de artmasını sağlar.

Alzheimer Önler

Günlük olarak aç karnına zeytinyağı tüketmenin beyin için de faydası vardır. Zeytinyağı, beyni korur. Araştırmalar her sabah aç karnına içilen zeytinyağının kişiyi Alzheimer’den koruduğunu ve belleği güçlendirdiğini ortaya koymuştur.

Karaciğeri Temizler

Vücudumuzu temizlemekle görevli karaciğeri temizlemek için de zeytinyağına ihtiyaç vardır. Her gün içtiğiniz zeytinyağı ile karaciğerinizi temizleyebilir, vücudunuzu arındırabilirsiniz.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Zeytinyağı, doğal bir yağ olduğu için kilo veriminde de faydalıdır. Her sabah aç karnına içeceğiniz zeytinyağı, yağ yakımınızı hızlandırır.  İçerdiği yağ asitleri sayesinde de daha uzun süre tok hisseder ve sağlıklı kilo verirsiniz.

Siz de cildinizden, kalbinize, saçınızdan karaciğerinize vücudunuzu korumak istiyorsanız zeytinyağını sofralarınızdan eksik etmeyin. Her sabah düzenli olarak aç karnına zeytinyağı tüketin.