Bebek Mama Tarifleri Besleyici ve Sağlıklı

            Her anne bebeği için en doğru besini temin etmek ister. Onlar için en uygun besin elbette anne sütüdür. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı bebeğinize anne sütü veremiyor olabilirsiniz. Endişe etmeyin. Bu konuda yapılan çalışmalar sayesinde anne sütüne en yakın besinleri bulmanız artık mümkün. Uzmanların önerdiği Bebek Mama Tarifleri tariflerle birlikte bebeğinizi sağlıklı besleyebilir, onun gelişimi için yararlı, lezzetli yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

BEBEK MAMASI YAPIMI TARİFİ

Bebek Mama Tarifleri; Bebeğinizin doğumundan bu yana ona yalnızca anne sütü verdiniz. Ancak altı aydan sonra anne sütü yanında ek gıdaya da geçiş yapmanız uzmanlar tarafından özellikle öneriliyor. Ek gıdaya geçiş serüveni pek çok anneyi korkutuyor. “Ben şimdi çocuğuma ne yedireceğim”, “Ya sağlıklı değilse”, “ya beğenmezse” gibi birçok soru kafanızda dönüp duruyorsa endişe etmeyin. Bebeğiniz büyürken birlikte keşfedeceğiniz çok fazla tat olacak. Umuyoruz ki aşağıda verdiğimiz iki Bebek Mama Tarifini siz de çok seveceksiniz. Siz severseniz ve içiniz rahat ederse bebeğiniz de çok sevecek!

 Anne- Bebek Muhallebisi Tarifi

Hazırlaması kolay, pişirme süresi çok kısa, tadı çok güzel. Tam da aradığınız gibi bebek muhallebisi yapmak zor değil. Eminiz bebeğiniz keyifle yiyecek.

  • 1/2 çay bardağı anne sütü veya devam sütü,
  • 1 su bardağı soğuk su,
  • 1 yemek kaşığı yulaf unu,
  • 1 yemek kaşığı pirinç unu,
  • 2 yemek kaşığı harnup pekmezi.

1 su bardağı soğuk suyu, pirinç ununu ve yulaf ununu küçük bir tencereye alın ve un eriyinceye kadar karıştırın. Ardından kısık ateşte karıştırarak, muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin. Yoğun kıvamda olan muhallebiyi soğumaya alın ve biraz ılıklaşınca devam sütü ya da anne sütü ile beraber pekmez ekleyip iyice çırpın. Muhallebiniz hazır. Bebeğinize afiyetle yedirebilirsiniz!

 

Muzlu, Yulaflı Avokado Püresi Tarifi

İçindeki tüm malzemeler doyurucu, tok tutucu ve besleyici. Üstelik hazırlaması çok kolay, tadı çok güzel…

  • 1/2 su bardağı devam sütü,
  • Yarım muz,
  • Yarım avokado
  • 1 çorba kaşığı yulaf

Devam sütü ve yulafı küçük bir tencerede kaynatın ve yulafların şişmesi için biraz bekleyin. Yulaf şişince muz ve avokadoyu ezerek hepsini karıştırın. Hazırladığınız püre ılıklaşınca bebeğinizi gönül rahatlığıyla besleyebilirsiniz.