Bilinmeyen Makyaj Hileleri

Birçok kişi göründüğümüzden daha güzel görünmek, olan kusurlarımızı örtmek ister. Örneğin burnumuzu olduğundan daha küçük, gözlerin daha iri yada dudaklarımızı olduğundan daha fazla dolgun görünmesini isteriz. Bazı dokunuşlarla istediğiniz gibi görünebilirsiniz. Bunun içinde makyaj hilelerinden yardım alabilirsiniz. Doğru şekilde ve doğru malzeme ile yapılan bu hileler aslında önemli bir meziyettir. Gelin birlikte makyaj hileleri inceleyelim.

Bilmediğimiz Makyaj Hileleri

Cildi Nemlendirmek

Makyaja başlamadan önce cildinizi güzelce nemlendirin. Bu sayede makyajınız daha kolay yapacak ve makyajınız daha pürüzsüz olacaktır.

Kapatıcı

Cildinizde oluşan yorgunluğu ve cilt sorunlarınızı kapatıcı ile yok edebilirsiniz. Göz ve kaş çevresi, burun ve çene çevresine uygulayarak dağıtın ve görünmesini istemediğiniz sorunlar kapanmış olacaktır.

Fondöten kullanıma dikkat etmeliyiz. Fondöten uygulamadan önce nemlendirin ve doğru fondöten tercih etmeliyiz (bu seçim cilt tipinize göre ve ten renginize uyumlu olmalıdır.)

Fondötenin üstüne pudra sürmeyin kırışık çizgileriniz varsa belirgenleşmesine neden olur.

Göz Makyajı

Gözlerimizi göründüğünden daha büyük görülmesini istiyorsanız.

Gözleriniz büyük ve aydınlık göstermek için mutlaka ten rengi kalem kullanmak gerek. Bu kalemi kirpik diplerinize uygulayın ve bir veya iki kat maskara çekin bu sayede gözleriniz daha büyük görünecektir.

Gözleriniz birbirine yakın ise göz kalemiyle yapılan kuyruk uzatılmalı, gözler birbirinde uzak ise göz pınarlarına doğru koyu far sürülmeli ve göz kalemini çekilmelidir.

Kaş ve göz arasında uzaklık az ise açık renkli far tercih edilmeli ve ince kalem çekilmeli, kaş ve göz arasında uzaklık fazla ise koyu renkli kullanılmalı ve bol rimer çekilmelidir.

Eyeliner çabuk dağılıyorsa sürmeden önce pudra kullanın.

Siyah maskara ve kalem güçlü bakışlara sahip olmanızı sağlar ama yorgun ve uykusuz olduğunuzu belli eder. Bu gibi durumlarda kahverengi kullanın uykusuzluk ve yorgunluğunuzu belli etmeyecektir.

Göz kalemin ısıtarak kullanırsanız, eye liner etkisi yapar.

Burun

Geniş bir burnunuz var ise yanlara, uzun bir burnunuz varsa tam uca, kemerli bir burnunuz varsa tam üstüne gölgelendirme yaparak burnunuzu istediğiniz görüntüye ulaştırabilirsiniz. Bu görüntü için cildinize  bir ton koyu fondöten ve allığa ihtiyacınız var.

Dudak

Dudaklarınızın daha belirginleşsin ve parlak görünmesini istiyorsanız rujunuzu sürmeden önce dudak nemlendirici sürün.

Dudağınızın kalp bölgesine rujunuzdan biraz daha açık sürerseniz daha dolgun gösterecektir.