Cildi Yenileyen Doğal Maskeler

Cildi Yenileyen Doğal Maskeler? Cildi Ölü Deriden Arındıran Maskeler, Cildi Yenilemek İçin Hangi Maskeler Yapılmalıdır? Cildi Yenilemek İçin Evde Neler Yapılır? gibi sorularınız için aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Şimdi cildi yenileyen maskeler geçelim

Cildi Ölü Deriden Arındıracak Doğal Maskeler

Herkes özellikle de bayanlar cildini mat ve yıpranmış görünmesini istemez,  Bunun içinde cildinize iyi bakım yapmanız, oluşan ölü hücrelerden arındırmanız şart. Bu sayede cildiniz daha sağlıklı, parlak ve temiz görünür. Bu görünüme  kavuşmak için hazırlanması kolay, az malzeme ile çok para harcamadan, evde yapabileceğiniz maskeler bulunmaktadır. Cildinizi yenileyecek bu maskeleri mutlaka deneyin. Cildinize iyi gelecek,

Cildi Yenileyen Maskeler ; Muz, Bal ve Süt

Cildine iyi gelecek muz, bal ve süt karışımın, antisepsik içeri vardır. Ciltte oluşan kırışıklığa ve tahriş oluşumuna iyi gelecektir. Özellikle muz sitrik asit, alfa hidroksi asit içeriği sayesinde cildi doğal yollarla yenilemesi sağlar. Bu karışım cildinizin daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Haftada bir mutlaka yapın. Cilt gözeneklerinin büyüklüğünden şikayet eden kişiler için bu maske çok uygun. cilt gözeneklerinizi küçültecek doğal ve herhangi bir yan etkisi olmadan daha iyi bir cilt görünümüne sahip olun.

Gerekli Malzemeler

1 orta boy muz

1 yemek kaşığı süt

Yarım yemek kaşığı bal

Hazırlanışı 

1 orta boy muz ezin içine 1 yemek kaşığı süt ve yarım yemek kaşığı bal ekleyin iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün. Sürme işleminden sonra 15 dakika bekleyin ve  ılık suyla yıkayın. Haftada bir kez tekrarlayın bu karışım gözeneklerinizi temizler.

Cildi Yenileyen Maskeler ; Yumurta Akı ve Süttür.

Cildimiz için bir çok faydası olan yumurta akı gözenekleri temizler, cildi sıkılaştırır, cilde oluşan pullanma ve kızarıklık  iyi gelir. Yumurta akına sütte konulduğunda doğal bir şeklide cildiniz  yeniler ve kırışıklığa iyi gelir.

Hazırlanışı

1 adet yumurta akını, 1 yemek kaşığı süt ile köpürene kadar çırpın daha sonra yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin. Bekleme işleminden sonra ılık suyla daha sonrada soğuk suyla yıkayalım. Gözenekleriniz temizlene kadar haftada 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Cildi Yenileyen Maskeler; Karbonat Maskesi

Karbonatın bir çok faydası var. Onlardan biride cildi arındırması bunun için işlem basit ve kolay, karbonatı üzerine su ekleyin. Macun kıvamına gelince yüzünüze sürün. Sonrada yüzünüzü yıkayın.

Cildi Yenileyen Maskeler; Bal, Limon ve Badem  

Bu karışım cildinizin arınmasına yardımcı olacaktır. 1 yemek kaşığı bal, yarım kaşık limon suyu ve 2 adet cekilmiş bademi içine karıştırın ve yüzünüze sürün. Daha sonra ılık suyla yıkayın.

Cildi Yenileyen Maskeler; Sütlü Domates Maskesi

Domates cilt için bulunmak bir nimettir. E vitamini içerek domates, cildi yıpranmasını engellemeye yardımcı olur ve cildi güçlendirir. cilt lekelerine ve sivilce izlerine azalmasına yardımcı olur. Domates süt ile karıştığı bir diğer özelliliği sütün içinde olan laktik asidin cildin üst tabakasını soyar ve cildin yenilenmesi sağlar.

Cilde İyi Gelen Diğer Maske Yazılarımız

Maske Yazıları