Cildinizi Güzelleştirmenin İpuçları

Zamana Meydan Okuyun

Her insanın bedeni zamana yenik düşmekte, insan ilişkilerinde dış görünüm önem arz etmektedir. İnsanlar sizi tanımadığından ilk sizi dış görünümünüzle yargılayacaktır. Dış görünümde ise ilk göze çarpan cildiniz olacaktır. Cildinizi daha iyi görünmesi için pahalı bakım ürünleri veya ağır ve sürekli makyaj yaparak cildinizi hava almasını ve cildinizin yıpranmasını izin vermeyin. Cildiniz evinizin duvarı gibi davranmayın her ne uygularsanız sert ve yıpranmadan duracağını mı zannediyorsunuz? Cildinize nefes almasını sağlayın ve cilt bakımınız için doğal yöntemlerle de cildinizi güzelleştirebilirsiniz. Hadi Cildinizi Güzelleştirmenin İp Uçları geçelim.

Cildinizi Güzelleştirmenin İp Uçları

Cildinizi güzelleştirme ip uçları sabah gözlerinizi açar açmaz başlar. Bedeniniz ve ruhunuzun sağlığı için yeni bir sabaha uyandığınızda, hayatta olduğunuz için ve kötü giden şeyler varsa onları değiştirme şansımız olduğu için yeni güne gülümseyerek başlayın. Aslında şükredecek çok şeyimiz var. Bence bir düşünün nefes almak bile ne kadar muhteşem bir şeydir.

Güzel bir cilt için en önemli şey kan akışının olması sabah kalkmadan yatağınızda 2 dakika vücudunuzu gerdirin. Vücudunuzu gerdirme işleri kan dolaşımını hızlandıracaktır. Şunu da unutmayın sabah yaptığınız spor gün boyu etkisi devam eder. Yani sabah yaptığınız bir yürüyüş akşam yürüyüşünde daha değerlidir. Etkisini gün boyu devam eder.

Sabah yatağınızdan kalkınca pencerenizi açın temiz hava içeri girsin. Nefes egzersizi yapın. Bu işlem sizin bütün sisteminizi (dolaşım sistemi, sindirim sistemi ve sinir sistemini) harekete geçirecektir. Bu sayede cildiniz uyanmasına, kan dolaşımının hareket geçmesine ve cildinizin tazelenmesini sağlayacaksınız.

Sabah kalkmadan vücudunuzu germe işlemi yaptınız, pencerinizi açtınız nefes egzersizi yaptınız, sırada limon suyu içmeye geçmeye geldi ılık suya taze sıkılmış limon suyunu ekleyin. İç organlarınızın çalıştıracak ve detoks da yapmış olacaksınız.

Cildinizi temizledikten sonra nemlendirin özellikle kuru ciltlerde mutlaka nemlendirme uygulanmalıdır. Kuru ciltler yıpranmaya ve zarar görme olasılığı daha yüksek olup kuru ciltlerde yaşlanma belirtileri kırışıklıklar daha erken zamanda olur. Bu nedenle kuru ciltlere daha fazla dikkat etmeliyiz. 

Yağlı ciltlerde ise mutlaka düzenli bir şekilde cilt temizliği yapın. Cildinizde sarkmaları ve gözenekleri sıkılaşması için maden suyunun içine yarım limon sıkın ve buz kalıplarına dökerek buzdolabınızda bekletin. Sonra buz kalıplarından alıp yüzüne sürün. Cildinizi güzelleştirmek için doğal yöntemler kullanabilirsiniz. Diğer yazımız olan Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Doğal Yöntemler okuyabilirsiniz.