Dextrocin Krem Nedir? Dextrocin Ne Kremi Faydaları Fiyatı

Dextrocin Krem Nedir? Etken Maddesi, Dextrocin Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Dextrocin Krem Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir? Dextrocin Fiyatı, Dextrocin Kremin Sivilce Üzerinde Etkisi Nelerdir? Dextrocin Krem Hakkında Bilmesi Gerekenler dextrocin hakkında öğrenmek istediklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Dextrocin Krem Nedir

Dextrocin Krem, Cilt üzerinde bakterilerin oluşumunu ve gelişmesini engelleyen krem olup, enfeksiyonunun cilde verdiği zararı önleyerek ciltte oluşan yanık ve yara izlerinin iyileşmesi sağlar. İltihaplı sivilce ve kıl köklerine fayda sağlayan antibiyotik kremdir.

Etken Maddesi

Etken maddesi Mupirosin olan bu krem 15 gramlık tüplerde eczanelerde reçeli veya reçetesiz olarak temin edebileceğiniz bir kremdir.

Dextrocin Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

 • Bakterinin neden olduğu enfeksiyonlarda kullanılır.
 • Yara ve yanık problemlerinde kullanılır.
 • Uçuk sorunlarında olumlu etki sağlamaktadır.
 • İltihaplı sivilceler de kullanılabilir.
 • İltihaplı kıl köklerinde kullanılabilir.
 • Çıban apse gibi sorun gibi sorunların iyileşmesini sağlar.
 • Hasar görmüş, yıpranmış ve zedelenmiş neticesinde oluşan küçük çaplı yırtıklar, çatlaklar ve dikiş atılmış yaralarda kullanılır.

Dextrocin Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorun size uygun gördüğü şekilde mutlaka kullanın. Bunun dışında klasik kullanımı günde en az 1 en fazla 2 olup, 7 veya 10 günde fazla kullanılmamalıdır. Kullanmadan önce mutlaka kremin prospektüsünü okuyun.

Yan Etkileri Nelerdir?

Krem içerdiği etken maddeye karşı  alerjiniz varsa kullanmayın. Bu krem antibiyotik içerdiğinden dolayı dikkatli kullanılmalıdır. Bunun için emziren, hamile anne adayları veya küçük bebeklerde doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Göze ve açık yaraya temas edilmemelidir.

Bu  krem basur sorunlarında kullanılmamakta olup mantar oluşumuna neden olabilir.

Kıl kökü ve kıl dönmesi iltihaplarında genital bölgeye kullanılabilir ama vajina iç kısmına kesinlikle sürülmemelidir. Antibiyotik içerikli olduğu için faydalı bakterilerin yok olmasına neden olur ve mantar oluşumuna yol açabilir.

Dextrocin Fiyatı

Reçeteli veya reçetesiz olarak eczanelerden temin edilen bu krem 15 gram tüplerde Nisan 2020 tarihinden itibaren 19,33 ₺ olarak satılmaktadır.

Dextrocin Kremin Sivilce Üzerinde Etkisi Nelerdir?

Bu krem sivilce kremi olmayıp, deri altındaki kirli gözeneklerin oluşturduğu bakterileri engeller ve iltihaplı sivilceler de ise enfeksiyonu azaltarak daha küçülmesini sağlar.

Günde bir veya en fazla iki kez enfekte olmamış bölgeye kullanılabilir.

Bu kremi kullandıktan sonra cildinizi yıkamanıza gerek yoktur.

Doktor tavsiyesi dışında 7 ve 10 günden fazla kullanılmalıdır.

Bu Krem Hakkında Bilmesi Gerekenler

Bu krem, Cilt üzerinde bakterilerin oluşumunu ve gelişmesini engelleyen krem olup, enfeksiyonunun cilde verdiği zararı önleyerek ciltte oluşan yanık ve yara izlerinin iyileşmesi sağlar. İltihaplı sivilce ve kıl köklerine fayda sağlayan antibiyotik kremdir.

 • Bu Kremin etken maddesine karşı alerjiniz varsa kullanmayın.
 • Kremi kullanırken bölgesel ağrı, döküntü, şişme gibi problemler oluşmuyorsa hemen kullanmayı bırakın ve doktora başvurun.
 • Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra 7 gün içinde iyileşme veya daha kötüleşme gösterirse doktorunuza başvurun.
 • Doktorunuz önermedikçe 10 günden fazla kullanmayın.
 • Bu kremi orta veya ağır böbrek yetmezliğiniz varsa eğer kullanmayın.
 • Hamile anne adayları veya emziren anneler doktora danışarak kullanın.
 • Emziren annelerde oluşan meme çatlaklarında bu kremi kullanacaksanız eğer, bebeğinizi emzirmeden o bölgesi mutlaka güzelce yıkayın.
 • Bu kremi kullanırken saç boyası, sert sabun, sert şampuan, alkol içeren ve tüy dökücü ürünlerden uzak durulmalıdır.