Doğal Pişik Kremi Nasıl Yapılır

Doğal Pişik Kremi Nasıl Yapılır? Evde Pişik Kremi Nasıl Yapılır? Doğal Pişik Kremi İçin Neler Gerekir? gibi sorularınız için yazımızda yanıt bulabilirsiniz.

Anneler, hamile olduğu andan itibaren bebeği için en iyi, en doğal olanın peşine düşerler. O konulardan biride pişik konusudur. Pişik kremi bebeği olan anneleri sık sık kullandığı ürünlerden biridir. İlk önce annelere tavsiyemiz pişik nedir? ve pişik neden olur? konularınız bilmeleri gerekir. Eğer bu konulara dikkat ederse pişik olma ihtimalini azaltmış oluruz. Bu nedenle Bebeklerde Pişik Nasıl Geçer yazımızı okumanızı öneririz.

Taki bi de elimizde olmayan pişik nedenleri mevcut. Örneğin diş çıkarma döneminde pişik oluşumu etkiler. Bebeğimizin cildi hassas olduğu için pişik oluşumunda hem bebeğinizin tadı kaçar hem sizin. Bebeğiniz pişik oluşumunda huysuzlanır altını temizlerken dokundurmak istemez, az miktarda idrar yapsa bile yanma hissi hisseder ağlar.

Bu gibi durumlarda anne mutlaka bebeğinin temizliğine dikkat edip, pişik kremi kullanmalıdır. Eczanelerde satılan veya herhangi bir yerden aldığımı pişik kremlerin içinde kimyasallar bulunmaktadır. Bebeğiniz için doğalını istiyorsanız eğer, doğru tercih etmiş olursunuz. Evde rahatlıklar yapabileceğiniz bu tarifi mutlaka deneyin.

Pişik Nedir?

Cildi çok hassas olan bebeklerimizin, bez bölgesinde, kasık çevresinde ve ara sıra kalçalara kadar devam eden kızarıklık, pullanma, sulanma gibi belirtilerine bez dermatiti veya pişik nedir. Bebeklerde pişik, Tıpta pişik adı amanyok dermatit olarak da isimlendirilmektedir.

Evde Pişik Kremi Nasıl Yapılır?

Doğal Pişik Kremi İçin Gerekli Malzeme Listesi

İşlenmemiş Saf Zeytinyağı

Çeyrek Bardak Bal Mumu

Cam Kavanoz

Doğal Pişik Kremi Yapılışı

İlk yapmanız gereken bal mumlarını bıçak yardımıyla küçük parçalara bölün ki daha kolay erisin.

Bir tencere alın, ocağın altını yakın, tencerenin içerisine zeytin yağı koyun. zeytin yağın üzerine küçük parçalara ayırdığımız balmumunu koyun. Kısık ateşte ısıtalım. Balmumu eridiğinde sıcakken hemen alın ve bir süzgeç yardımıyla cam kavanozun içine dökelim. Katılaşması için dinlenmeye bırakın. Katılaşan bu kremi bebeğinizin pişik oluşan bölgesine veya kurumuş cilde nemlendirme için kullanabilirsiniz. Yapımı kolay ve doğal olan bu kremi anneler mutlaka deneyin.