Duvara Tablo Asarken Bunlara Dikkat!

Evimizin duvarları yaşam alanlarımızın sessiz kahramanlarıdır. Tamamen kaderleri elimizde olan bu bölümler biz istersek karaktersiz ve atıl durumdaki alanlara dönüşebileceği gibi üzerinde çiçekler açan ve bizleri ifade eden harika anlatımlara da dönüşebilir.

Bu yüzden evimizde bulunan duvarlara en güzel makyajı yapmak harika bir fikir olacaktır. Duvara Tablo Asarken Bunlara Dikkat başlık bu içeriğimizi okuduğunuzda ise duvarlarınıza zarar vermeden dilediğiniz duvar makyajını yapabilirsiniz. Kaldı ki derinlemesine bir araştırma yaptığınızda size duvar süsleme sanatı alanında ne kadar çok ilham geleceğine siz bile inanamayacaksınız…

Yağlı /sulu boya resimler, kanvas tablolar, ledli tablolar, 3 boyutlu resimler, çerçeveler, fotoğraflar, duvar panoları, posterler, melek baskıları, kelebek baskıları bunlara sadece bir örnek.

Duvara Göre Resim Çeşitliliği

Öte yandan duvarlarınızda dilerseniz resim kümecikleri, küçük resim adacıkları oluşturabilir ya da mega boydaki dev tablolarla duvarları kimliklendirebilirsiniz. Yalnız tüm bunları yaparken izleyeceğiniz temel adım düzgün bir simetri en önemli kurallardandır. Bir cetvel ya da metre kullanırsanız tablolarınızın arasındaki simetri yaratmak olmalıdır.

Duvarlara tablo asarken riske girmek istemiyorsanız, benzer tarz ve boyutlardaki tablo çeşitlerine yönelebilirsiniz. Yanı sıra seçimlerinizde duvarın oluşturacağı fonu da hesaba katmalısınız.

Örneğin pastel tonlar bu konuda en güzel seçimlerdendir. Geniş duvarlarda çoklu resim kümeleri veya 100×100 ve tablolar size güzel alternatifler sunar. Yine parçalı kanvas tablo modellerini de büyük duvarlar için ilginç önerilerden olabilir.

Küçük Duvarlara Tablo Önerileri

Ensiz ve küçük duvarlar ya da kiriş araları hatta klonlar için varsa azami 6 adet mini tablo kullanımı yapmanız önerilir. Yan sıra tablolarınızın hemen üst bölümlerinde bulunan başarılı spot, led ve gizli aydınlatmalar da astığınız resimleri devleştirerek sanat eserine dönüştürecektir.

Ama bunu yaparken kontür çerçevelerin gücünü de yabana atmamalısınız. Örneğin çerçevesiz bir resim formu çerçevelendiğinde görsel güzelliği en az 2 katına çıkmaktadır. Bu yüzden resimlerinizin etrafınızda gustonuza göre kalın, ince, renkli, şeffaf, renksiz, metalik, ahşap, oymalı ya da boyutlu çerçeve modellerini seçebilirsiniz.

Eğer tablolarınızı duvara asmadan önce çivi çakacağınızda duvarları çatlatmak ve boyalarını aşındırmak istemiyorsanız, sabun, mum gibi yumuşatıcı ve tutucu detaylardan yararlanabilirsiniz. Bu malzemelerden çiviye bir miktar sürmeniz yeterli olacaktır. Öte yandan duvarlarınızı yanlış şekilde zedelemek istemiyorsanız çiviyi duvara çakmadan önce sabuna sürmeniz yeterli olacaktır. Duvara Tablo Asarken Bunlara Dikkat başlıklı içeriğimiz burada sona eriyor.

tablo dekorasyon tablo dekorasyon tablo dekorasyon tablo dekorasyon

Tablo Fiyatları

Tablo fiyatlarına üst linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.