Ettehiyyatü Duası Okunuşu Ettehiyyatü Duası Anlamı Dinle

Ettehiyyatü duasını, Ettehiyyatü duası okunuşu, Tahiyyat anlamı, Tahiyyat nasıl okunuyor, Ettehiyyatünün fazileti arapça dinle

Namaz Kılarken oturuşlarda okunan, miraç gecesi ortaya çıkan Ettehiyyatü tahiyyat duası kuranda geçmediğinden sure veya ayet değildir.

ETTEHİYYATÜ

Et-tahıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât.
Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü
ve rahmetullâhi ve berakâtüh,
Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-sâlihîn.
Eşhedü en lâ ilâhe illAllâh
ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlühü.

ETTEHİYYATÜ DUASI ANLAMI

Her türlü hürmet, salavât (dua) ve bütün iyilikler güzellikler
Allâh-ü Te’âlâ’ya mahsustur. Ey Peygamber! Allah’ın selâm,
rahmet ve bereketi senin üzerine olsun. Selâm, bizim ve
Allah’ın sâlih kullarının üzerine olsun.
Ben şahâdet ederim ki, Allâh-ü Te’âlâ ‘dam başka ilah yoktur ve şahâdet ederim ki, Muhammed (S.A.V.) O’nun kulu ve Rasûlüdür.

ETTEHİYYATÜ DİNLE

Ettehiyyatü Duasını dinlemek için alttaki videoya tıklayın

ETTEHİYYATÜ ARAPÇA

التَّحِيَّاتُ لِلَّهِ وَالصَّلَوَاتُ وَالطَّيِّبَاتُ ﴿﴾السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا النَّبِيُّ وَرَحْمَةُ اللَّهِ وَبَرَكَاتُهُ ﴿﴾السَّلامُ عَلَيْنَا وَعَلَى عِبَادِ اللَّهِ الصَّالِحِينَ ﴿﴾ أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ ﴿﴾ وَأَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ

ETTEHİYYATÜ FAZİLETİ HİKMETİ

Ettehiyyatü Duası Hikmeti Nelerdir? Ettehiyyatü duasının faziletleri en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Tahiyyat duasının hikmeti nelerdir?

Birisi ile karşılaştığımızda beri yere girdiğimizde selam verilmesi gerekmektedir, bir yere girenin selam vermesi oradakilerininde selamı alması beklenir normal olarak. Ancak, HZ. Peygamber Efendimiz S.A.V, Miraç Gecesi Allah-u Teala’nın huzuruna çıktığında ilk olarak Efendimiz S.A.V değil de Allah (c.c.) selam vermiştir.

Burada ki olan hikmet ise şudur; “Allah’ı Teala selam ve selametin bizatihi sahibidir. Biz birine selam verirken o aciz kişinin korkulardan, felaketlerden musibetlerden, tehlikelerden kurtulması için Allah’tan yardım istiyoruz, Allah’a dua ediyoruz.”