Evlenmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlenmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Aile Yapısı Uyumluluğu, İnanç Meselesi, Para ve Borç , Çocuk İsteği, Evlilikten Beklentiler Nelerdir? 

Hayatımızda alacağımız en önemli kararlardan biri evlenme ve evleneceğiniz kişidir. Bir ömür boyu sürmesi temenli ettiğimiz evlilikler için dikkat edilmesi gereken konular vardır. Evlilikte sevgi çok önemli bir etken olsa da tek başına yeterli değildir. Sevginin yanında saygının da olması evliliğin daha uzun sürmesini sağlar. Evleneceğiniz kişinin aile yapısı, inancı, para ve borçları, çocuk isteği ve evlilikten beklentileri neler konuları mutlaka evlenmeden önce konuşulmalıdır. Evlenmeye karar vermişseniz eğer her iki tarafta her konuda dürüst olmalıdır.

Evlenmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evlenmeden Önce Aile Yapısı Dikkat Edilmeli

Duyduğumuz en önemli yanlış cümle Ailesi ile mi evleneceğim onla evleneceğim diyenler. Zaman geçtikçe maalesef anlayacaksınız. Kişi o aile içinde yetişmiş, o ailenin bir parçası bu değiştiremezsiniz ve ailesine yapması gereken sorumlulukları var. Ailelerin kültürel uyumu, yaşam tarzı ve beklentilerinin aynı olması evliliğinizi 1-0 artıya geçirecektir. İki aileye de her konuda eşit mesafede olunmalıdır.

Para ve Borç

Davul bile dengi dengine sözü aslında boş değildir. Kişiler aynı derece maddi duruma sahipse önemli bir artıdır. Çünkü harcama konusunda eşler birbirini dengelemek zorundadır. Bir taraf daha fazla harcar ve gereksiz borçlanma yaparsa eğer, denge bozulur evlilikte sorunlar çıkmaya başlar.

İnanç Meselesi

Farklı inançlar, farklı bir dünya demektir. Bence almazsa olmazlarda biridir inanç benzerliği. Aynı değer yargısına sahip olan çiftler evliliklerinde daha çok uyumu sağlar.

Çocuk İsteği

Evlenecek çiftlerin önceden bu konu hakkında düşüncelerini konuşması gerekir. Kişinin herhangi bir sağlık problemleri varsa mutlaka karşı taraf bunu bilmesi gerekir. Çocuk sahibi olmak için bile evlenen insanlar var. Eşlerin birbirlerini ilgilendiren gizli saklı şeyler olması aralarında probleme neden olur. Bazı insanlarda ise çocuğun hayat düzenin bozulmasından, iş yaşının değişmesinden, bir çocuğun sorumluluğunu almaktan korkarlar bu nedenle isteyebilir. Bu konuda eşler ortak hareket etmelidir.

Beklentiler

En önemlisi kişilerin evlilikten beklentileri neler. Bu konu o kadar uzun ki kişiler neden evlenir? Sevgiden mi? Hayatı düzene girsin diye mi? Anne yada baba olmak için mi? Yalnızlığı paylaşmak mı? mutlu bir evlilik yapmak istiyorsanız evlilikten beklentilerinizi mutlaka karşı tarafla konuşun.