Evlerde Nasıl Yerden Tasarruf Edilir?

Evlerinizde yerden tasarruf ederek mekanlarınızı çok daha ferah gösterebilirsiniz. Böylelikle kıyı ve köşede kalan ölü noktaları değerlendirerek metre kare algısını da yükseltebilirsiniz.

Gerek pahalanan arsa metre kare fiyatları ve gerekse de hızlı hayat akışı yaşadığımız dönemde insanları ne yazık ki çok ufak metrekarelere sahip olan stüdyo dairelere mahkum etmekte adeta. Ama evlerinizde akıllı çözümler üreterek salon, banyo, mutfak, yatak odası gibi alanları tüm ihtiyaçlara cevap verecek mekanlara dönüştürmek mümkün.

Evlerde Yerden Tasarruf

Bu konuda değerlendirmeniz gereken ilk öğeler kesinlikle mobilyalar olmalı. Kompakt ve fonksiyonel mobilyalar bu anlamda size yerden tasarruf ettirecek niteliklerdedir. Aşağıda verdiğimiz daha önce yapılmış uygulamalı bu konu ile alakalı dekorasyon resimleri sizlere bu  uygulamaların nasıl yapılacağına dair fikirler verecektir.

Evlerde Ölü Noktaları İşlevsel Kılın

Evlerde duvarlar, merdiven altları, duvar boşlukları, kiriş araları, yatak altları, merdiven kenarları, kapı üstleri, dolap içleri, kullanılmayan kıyı ve köşeler değerlendirilebilecek olan en güzel ölü noktalardır. Peki bu konuda neler yaparak bu noktaları yaşam alanlarınızda işlevselliğe dahil edebilirsiniz? Örneğin yataklarınızı duvar içine katlanarak saklanabilen modüler yatak sistemlerini de yaptırabilirsiniz. Bu yatak odalarında size tasarruf ettirecektir.

Yanı sıra merdivenlerin duvara paralel korkuluk bölümlerine raf yaptırarak fazlalıklarınızı buraya yerleştirebilirsiniz. Yine merdivenlerin alt bölmelerine masif kapaklar yaptırabilir ve bu noktayı ardiyeye dönüştürebilirsiniz. Ek olarak mutfaklarınız da katlanarak yeniden açılabilen ve yine katlanarak duvara paralelleşerek yok olan yarım ay yemek masaları size yerden tasarruf ettirecektir.

Yataklarınızın altına çekmeceler yaptırarak bu bölmeleri ıvır zıvır çekmecelerine dönüştürebilirsiniz. Kapı arkalarına astığınız asacağınız bölmeli organizerler size evinizde yardımcı olacaktır. Yine evlerinizde açık renkli mobilyalar kullandığınızda da size tasarruf edebilirsiniz. Bunları yaptığınızda Evlerde Nasıl Yerden Tasarruf Edilir sorusunun cevabını buluş olacaksınız.

Duvardan Dolaba Gardırop Stili

Evlerde tasarruf ettiren bir başka üründe başarılı gardırop projeleridir. Örneğin bir odanızda duvardan duvara gardırop yaptırarak hem giysilerinizi hem de elinizin altında olmasını istediğiniz ıvır zıvır cinsindeki detayları bu gardırobun bir bölümüne yerleştirebilirsiniz. Yine puzzle ve square diye tabir edilen köşeli dolaplarda size özellikle yatak odalarınızda sşze tasarruf ettiren ürünlerdendir. Ama dolap konusunda size maksimum yer tasarrufu sağlayacak olan ürün kesinlikle gömme dolaplardır. 

Küçük Stüdyo Daire Örneği Yazımız

Evde Yerlerden Tasarruf Resimli

Evden Tasarruf dolap
Evden Tasarruf yatak
Evden Tasarruf
Evden Tasarruf masa
Evden Tasarruf masa
Evden Tasarruf merdiven çekmece
Evden Tasarruf merdiven çekmece
Evden Tasarruf masa
Evden Tasarruf mutfak
Evden Tasarruf ranza çocuk odası
çocuk odası ranza
katlanır yatak
katlanır yatak