İbrahim Saraçoğlu Kimdir? Soğan Kürü

İbrahim Saraçoğlu Kimdir? Aslen Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Eğitim Durumu, İbrahim Saraçoğlu’nun Kitapları,İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü hakkında bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu bitkisel tedavileri ile dünya çapında tanınan, doğal bitkisel tedavi ve  kürleri ile sayısız hastalıklara bilimsel olarak çözüm yolu sunam ünlü kimya profesürümüzdür

27.01.2015 tarihide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atanan bu profesürümüz İbrahim Saraçoğlu Kimdir? ve hakkında öğrenmek istediklerinizi sizin için derledik.

İbrahim SARAÇOĞLU Kimdir?

İbrahim Adnan SARAÇOĞLU, 11/04/1949 yılında Mersin’de doğmuştur. Aslen Safranbolulu olan baba adı Mehmet olan SARAÇOĞLU’nun eğitim hayati şöyledir.

İlkokulu, Mersin İleri ilkokulunda, İstanbul Avusturya Lise ve Mersin Akdeniz Kolejinde okumuş olan SARAÇOĞLU 1973 Kimya Mühendisliği eğitimini bitirdi. 1982 yılında yüksek lisans ve doktora yapmak için Avusturya  Graz  Teknik Üniversitesinde  Fizikokimya Kürsüsünde Mastır yapan SARAÇOĞLU, 1987 yılında Doçent, 1994 yılında ise Profesör unvanını almıştır.

1983-1986 yıllar arasında  Graz  Teknik Üniversitesinde Biyoteknoloji ve Mikrobiyoloji Kürsüsünde asistan, 1985-1986 yılında Çukurova Üniversitesi, 1987-1994 yıllarında Avusturya Karl Franzes Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, 1995 1999 yılları arası Viyana Teknik Üniversitesinde profesör olarak öğretim görevlisi ve 1987-1993 yılları arasında ise AVL araştırma merkezinde araştırmacı ve yönetici olarak görev yaptı.

İbrahim Adnan SARAÇOĞLU, bitki özlerinin insan sağlığı üzerinde etkileri ve bazı hastalıkların kürler ile tedavisi üzerinde çalışmalar yapmış olup dünya çapında kendisinden ve çalışmalarında  çok bahsettirmiştir. Bu çalışmaları biri ise brokoli kürünün, Prostatit ve Prostat büyümesi tedavisi üzerindeki etkisi ile ilgili çalışması olup, büyük yankı uyandırmıştır. 100 üzerinde patenti bulunan SARAÇOĞLU’ nun, lavantanın Hepatit B ve Hepatit C üzerine sağladığı olumlu etkisini gün yüzüne çıkarmıştır.

İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Dünyaca bilim çevre tarafından çalışmaları takip edilmektedir. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU’ nun geliştirdiği, doğal bitki kürleri ile korucu ve önleyici etkisiyle bir çok uluslar arası kitaplarda kaynak olarak gösterilmiş ve bu kürleri araştırmak için ülkemize kişiler gelmektedir.

2001 yılında Türkiye’ye yerleşerek fitoterapi alanında çalışmalara başladı. Yaptığı araştırmalardan bilimsel makale bulunmaktadır.Ayrıca Bitkisel Sağlık Rehberi, Bitkilerdeki Sağlık Mucizesi, Tıbbi Bitkiler Rehberi, Bitkisel Kürler Rehberi ve Tıbbi Bitkiler ve Bitkisel Sağlık Rehberi isimli kitaplar yazdı.

Marmara ve Aydın Üniversitelerinde Gıda kimyası, Bitki Kimyası ve İleri Bitki Kimyası dersleri verdi.

2010 yılında Ankara’da dünyanın 3. büyük Tohum Gen Bankasının ve Resmi Tıbbi Bitkiler Araştırma Laboratuarının açılmasında etkin rol üstlenmiştir.

En çok dikkat çeken kürlerinden biri Soğan Kürü’dür. İnsan sağlığına ne gibi faydası mevcut ve soğan kürü nasıl yapılır kısaca inceleyelim.

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

Özellikle kadın hastalıklarına mükemmel fayda sağlayan soğan kürünün faydalarını saymakla bitmez. Polikistik Over Sendromu ve çikolata kisti, menopoz, vajinal akıntı,bağışık sistemini güçlendiren ve hamile kalmak isteyen kişilerde fayda sağlayan bir kürdür.

Soğan Kürünün Hazırlanması

Bu kürü hazırlamak için 2 su bardağı klorsuz suya ve bir adet açık kahverengi kabuklu kuru soğana ihtiyacımız var. Soğanın kabukları beyaz mor veya kırmızı asla tercih etmemeliyiz. Bu tür soğandan yapılan kür etki göstermemektedir.

Klorsuz suyu alalım, ocağın altını yakalım, suyu kaynamaya bırakalım. Kaynatan suya dört parçaya ayırdığımız soğanı koyalım ve beş dakika daha kaynatalım ve ocağımızın altını kapatalım. Kürümüz ılıyınca içmeye hazır hale gelir. Şimdiden deneyenlere sağlık gelirsin. 15 gün boyunca bu işlemi  tekrarlayarak düzenli olarak yapmanız gerek. 

ibrahim saraçoğlu soğan kürü

web sitesi: https://www.profsaracoglu.com/