İlham Veren Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Duvar Doku Dekorasyonu Tasarımları ve Örnekleri

Duvar dekorasyonları ilk önce yatak başlarının tasarımlarından başlayarak önce daha büyük ve heybetli bir hal aldı. Oradan duvarın dekorasyonuna dönüştü ve yatak odalarından çıkarak evin bütün odalarına  sıçradı hatta koridor banyo ve hatta hatta tuvaletlerin bile bir duvarının farklı dekore edildiğin sıklıkla görmekteyiz.

Bu yazımızda size göstereceğimiz bu örneklerde duvar kağıtları, kumaş kaplamalar, karolarla yapılmış ve dokuyu çok daha iyi ifade etmek için modern 3D duvar kaplamaları, desenler, renkler ve renk geçişleri, renk değişimleri ile oluşturulan duvar doku dekorasyon tasarımları, her bütçeye uygun seçenekleri barındırmaktadır. Evet hep beraber heyecanla bu örneklere bir göz atalım.

01-duvar-doku-dekorasyon

Yatak Odası Duvar Dekorasyonu

01- ilk resmimiz de yatak odasına yapılan duvar dekorasyonunu tasarımını görüyoruz, üçgen karolarla kaplanmış bir duvar, burada karo yerine benzer dokulu duvar kağıtları da kullanılabilir. Karoların üzeri çıkıntı olarak asimetrik üçgenler 3D dekorasyon ile gerçekçilik ve kalite algısını yükseltiyor. Bu çıkıntı üçgenlerin arkasına yerleştirilen gizli ledlerle akşamları çok daha etkili bir görünüm sergilemekte.

02-duvar-dekorasyon-tasarim

02- Bu dekorasyonda gece ve gündüz olarak iki resim görüyorsunuz. Kullanılan çapraz uçları dışa doğru eğimli özel malzemeler ile 3D havasını fazlası ile verilmiş ve arkadan parlayan aydınlatmalarla ortamın havası tamamen değiştirilmiş.

03-duvar-kaplamasi-dekoru

Salon Oturma Odası Duvar Dekorasyonu

03- Asimetrik geometri şekillerinden oluşan bu oturma odası duvar dekorasyonu tv bölümünden kopartılarak derinlik kazandırılmış ve tavanda da aynı şekille bir bütünlük sağlanmış, kenarları siyah bant şeklinde olan beyaz perdeler vurguyu bir kat daha arttırmış duruyor.

04-ahsap-duvar-dekorasyonu-kaplamasi

Ahsap Duvar Dekorasyonu

04- Ahşap severler için çok güzel bir duvar dekorasyonu örneği, mutfak ve yer kaplamaları ile çok iyi bir uyum içinde durmuyor mu? Bu 3D için harika bir örnek, ahşap kütüklerden yapılan girinti çıkıntılar hem üç boyutu veriyor hemde çıkıntıların birer raf gibi kullanılması olayı zenginleştirmiş. Ortada kullanılan sehpa modelininde aynı konsept olması tamamlayıcı unsur olmuş.

05-renk-gecis-duvar-dekorasyonu

05- Sizce de muhteşem bir vurgu değil mi? 10×10 doğal taşlardan derinliği de sağlamak için girintili çıkıntılı bir şekilde döşenerek çok hareketli efekt verilmiş, açık krem ve kahve tonlardan gri ve füme tonlara sağlanan muhteşem geçiş uzaktan yumuşak bir doku imajı oluşturmuştur.

06-dogal-karo-tas-duvar

Traverten Duvar Kaplaması

06- Farklı desen ve renklerden karışık olarak 30×30 doğal taş karolardan yapılmış bu duvar, kullanılan mobilyalar ile çok iyi uyum sağlamış ve adeta bir tablo edasıyla duruyor, kullanılan şık bir lambader kesinlikle mükemmel bir tamamlayıcı olmuş.

07-ahsap-yatak-basi-duvar-dekorasyon

Yatak Odası Duvar Dokusu

07- Ahşap parçalardan oluşan bu yatak odası duvarı ahşap tutkunları için güzel bir örnek olabilir, burada daha düz bir şekilde yerleştirilen aynı ebatlardaki ahşap parçalar farklı renkleriyle odanın daha sıcak durmasını sağlıyor,

08-sihay-koyu-fume-duvar-dekorasyonu

08- Çok zarif duvar dekorasyonu, koyu tonların asaleti, duvardaki kare ve dikdörtgen geometrik panelleri arkaya gizlenen led aydınlatmalar ile inanılmaz bir vurgu yapmakta.

09-altigen-duvar-dekorasyonu-geometrik

09- Koyu ahşap panellerin arasında Altıgen şekilli geometrik parçalardan beyaz ve gri tonlamalar ve derinliği üçüncü boyutu öne çıkarmak için girintili çıkıntılı olarak döşenmiş bir tablo edasıyla durmakta.

10-tas-duvar-kagit-dekorasyon

Oturma Odası Duvarları

10- Krem ve kahve tonlarda döşenmiş traverter taş mermer dokulu duvar kaplaması aynı zamanda benzer renk, desen ve dokularda duvar kağıtlarıyla da yapılabilir, perde ve yastıklarda kullanılan canlı sarı renk vurguyu daha da çok arttırmış.

11-klasik-ahsap-modern-duvar

11- Son resmimizde klasik severleri de unutmadik, modern bir ev, oda, şömine görüyorsunuz, duvardaki ahşabın modern kesimlerle hem derinlik ve merkezde toplanma algısı ile inanılmaz bir derinlik, dinamiklik vermekte,