İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMA

İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMAK

Neredeyse her kadın için bakımlı gözükmenin başında arınmış bir vücut gelir. İstenmeyen tüylerden kurtulma her kadının hayalidir. Bu tüylerden kurtulmak için genellikle ağda, jilet, tüy dökücü kremler ve epilasyon cihazları kullanılır. Epilasyon cihazları dışındaki diğer tüm yöntemler kısa süreli etki sağlar..

Hal böyle olunca da sürekli olarak  İstenmeyen tüylerden kurtulma  durumunda kalırız. Kimi zaman da tüyler çoğaldıkça çoğalır. Peki, evde hazırlayacağımız kürlerle bunun mümkün olduğunu söylesek ne derdiniz?

İstenmeyen Tüylerden Tamamen Kurtulmak İçin Ne Yapabiliriz

İstenmeyen tüylerden kurtulmak doğal içerikli kürlerle mümkün kılınıyor. Tabii ki bunun için biraz sabır şart. İşte doğal yollarla istenmeyen tüylerden kurtulma yolları:

İstenmeyen Tüylerden Doğal Yollarla Kurtulma 

Limon Kürü

Bir adet limon suyunun içine 2 çay kaşığı tuz ilave edin ve iyice karıştırın. Limon ve tuz karışımı kıl köklerini zayıflatarak tüylerin azalmasına yardımcı olacaktır. Bu kür, kıl köklerine nüfus ederek kıl köklerinin zayıflamasını sağlar. Limon kürünü ağda yapıldıktan sonra 3-4 saat ağda yapılan bölgede bekletmelisiniz.

Aslanpençesi Kürü

1 bardak suyu kaynattıktan sonra ocağı kapatın ve içine 1 tutam testere dişli aslanpençesi ekleyin. Yaklaşık 4-5 dakika demlenmeye bırakın ve daha sonra süzün. Süzdüğünüz çayı için. Tüy azaltıcı etkiye sahip olan aslanpençesi, hormon seviyesini dengelemekte ve düzenlemektedir.

Yumurta Akı

Mısır unu ve toz şekerle karıştıracağınız yumurta akı, düzenli kullanımlarda istenmeyen tüylerde önemli ölçüde azalma sağlıyor. Karışımı tüylerinizi aldığınız bölgeye parmaklarınızla masaj yaparak uygulamanız yeterli

Bal ve Limon Maskesi

1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. İstenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelere karışımı sürün. 15-20 dakika sonra durulayın. Limon suyunun doğal renk açıcı özelliği hem cildinize hem de istenmeyen tüylerinize etki edecektir.

İstenmeyen Tüylere Tek Seferde Kesin Çözüm

Bu kür için dört malzemeye ihtiyacımız var: 10 gr vazelin, 30 gr lanolin, 25 gr kırlangıç otu özü ve 15 gr nişasta. Nişasta hariç malzemeleri bir tencereye koyup, içinde su kaynamakta olan başka bir tencerenin üstüne oturtarak, buharın sıcaklığıyla erimesini bekleyin. Karışım eridikten sonra 15 gr nişasta ekleyin, karıştırın, soğuyunca maske halinde istenmeyen tüylerinizin olduğu bölgeye sürüp, 8 saat sonra sıcak suyla yıkayın.