Kolay Cam Silme Yolları

Cam Temizliğine Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Cam temizliği genelde bayanların korkulu rüyalarından biridir. Hem yorucu hemde zaman almakta olan bu temizliği kolay cam silme yolları yazısı okuduktan sonra daha kolay ve zaman kaybetmeden yapacaksınız. Bu arada size tavsiye cam silmeden önce hava duruma göz atmayı unutmayın.

Cam Temizliğinde Kolaylık Sağlayacak Doğal Yöntemler

Cam temizliğinde aşağıda size bahsedeceğimiz bir birinden kolay  yöntemlerden artık hangisi size daha cazip gelecek siz karar verin.

Beyaz Sirke

Evinizde çocuğunuz var veya ev temizliğinde doğal çözümler arıyorsanız mutlaka beyaz sirkeyi deneyin. Beyaz sirke asetik asit özelliği sayesinde iyi bir dezenfektan olacaktır size.

İlk aşamada camınızın pisliği kirini alın. Daha sonra sıcak suya beyaz sirkeyi koyun sileceğiniz bezi de içine atın. Daha sonra bu karışımla camınızı ovalayarak silin ve kurulayın. Kesinlikle beyaz sirkenin içine çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi karışımlar eklemeyin. Temizlik yaparken etkisini bilmediğiniz karışımları birbiriyle karıştırmayın. Cildinize, gözünüze, solunum yollarınıza zarar verebilirsiniz. Bu konularda dikkat olun.

Limon Suyu

Limon suyu da sirke gibi asit içerdiğinde doğal bir temizleme yöntemidir. Ilık suya limon suyunu ekleyin isterseniz çıkmayan noktaları tuzda ekleyerek temizleyebilirsiniz

Arap sabunu ve karbonat

İşte müthiş ikili,  yine çok doğal çözümlerden biri arap sabunu sıcak suyla eritin daha sonra üzerine karbonat ekleyin. Bu müthiş ikili camları, pervazlar parıl parıl parlatacak.

Gazete Kağıdı

Gözünüz alan o ışıl ışıl vitrinler genelde gazete kağıdıyla temizlendiğini biliyor muydunuz? Esnaf sabahın erken saatlerinde bir elinde cam sil, diğer elinde gazete kağıdı ovalar parlatır vitrinini sizde evlerinizde bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Cam Silmenin Püf Noktaları

Cam temizliğine başlamadan önce pencerenizin doğrama kısmını deterjan ve sünger yardımıyla güzelce kirleri çıkartın. 

Cam silmemeye başlamadan camın kabasını yani üstten bir kirini pisliğini alın.

Camınızın pvc kısımları temiz birde camınızın üsten kirini pasını aldığınız zaman işiniz daha kolaylaşacak.

Cam temizliğine daha temiz kısımdan yani iç kısımlardan başlayın. İç kısmı soldan sağa, dış kısımlarına yukarıdan aşağı silin bu şekilde çıkmayan lekeleri daha rahat fark edersiniz.

Cam silme suyunuza biraz yumuşatıcı eklerseniz lekelerin daha kolay çıkmasını sağlamış olacaksınız.

Cam kurulama sırasında gazete kağıdı ile kurulayabilirsiniz.

Cam silerken hava durumunu göz atmayı unutmayın. Yağmur yağıp camlarınız tekrar kirlenmesin. Bir uyarı dahaçok güneşli iken cam silmeyin. Güneş gözünüzü alacak iyi bir şekilde lekeleri göremeye bilirsin….