Makyaj Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Bayanlar daha bakımlı, daha güzel görünmek, kendilerini daha iyi hissetmek ve kusurlarını örtmek için günlük veya özel günlerde makyaj yöntemine başvururlar. Makyaj yapımı ve makyaj malzemeleri her geçen gün gelişme göstermektedir. Doğru malzeme, doğru dozda, doğru şekilde yapılan makyaj bize iyi sonuçlar verir. Yanlış ve bilinçsiz yapılan makyaj sizi başka bir hale bürünmenize neden olur.

Cilt Bakımı

İyi makyajın en önemli yolu iyi bir cilt bakımıdır. İyi bir cilt bakımı daha az makyaj malzemesi kullanmanızı sağlayacaktır. Cildiniz ne kadar temiz ne kadar nemlendirilmiş ve bakımlı olursa makyajınızda o kadar iyi olur. Düşünün kırışmış, kararmış bir kağıda nasıl güzel resim yapabilirsiniz. Sağlık bir cilde sahip olmak ve güzel görünmek istiyorsanız ilk şart cilt bakımı

Makyaja Başlamadan Cildinizi Nemlendirin

Makyaja başlamadan önce cildinizi güzelce nemlendirin. Bu sayede makyajınız daha kolay yapacak ve makyajınız daha pürüzsüz olacaktır.

Çok Makyaj Doğru Bir Çözüm Değil

Farkedilmek ben buradayım dedirmek için yapılan abartılı makyaj doğru bir çözüm değildir. Önemli olan doğal görünüp kusurlarını yok edip, kusursuz örtebilmektir.

Doğal Duran Fondöten

Makyajda en önemli göze takılan fondöten ‘dir. Fondöten çok sürülmesi  herkes tarafında kötü göründüğü bilinmektedir. Kat kat sürülmesi ve cilt tipine uygun fondöten seçilmeli (kuru ciltler ve yağlı ciltlere uygun olarak tercih edilmeli)  yanlış renk seçimi bizi kötü gösterecektir. Fondöteni abartmadan kendi ten renginize uygun ve doğru şekilde süründüğünde sizi daha güzel görünüme sahip edecektir. En iyi fondöten sizi doğal gösterendir.

Göz Makyajı

Çoğu bayanın tercih ettiği buğulu göz makyajıdır.  Bu göz makyajı genelde koyu tonlarda yapılsa da doğal göz farı ile bunu yakalamak mümkün. Bunun için üç farklı tona ihtiyaç var. Dikkat etmeniz gereken ise, belirginleştirme için doğal koyu far, dağıtmak için orta tonda fara, aydınlatmak için ise açık far tonuna ihtiyacımız var.

Dudaklar

Yapılan makyajda bütünlüğü tamamlayan dudaklarınızın daha belirginleşsin ve parlak görünmesini istiyorsanız rujunuzu sürmeden önce dudak nemlendirici sürün. Dudağınızın kalp bölgesine rujunuzdan biraz daha açık sürerseniz daha dolgun gösterecektir.

Doğru Makyaj İçin Fırçanın Önemi

Makyajda doğru ve kaliteli ürün kullanmak önemli olduğu kadar o ürünün doğru yerde, doğru şekilde doğru fırça ile sürülmesi önemlidir. Bunun için fırçanın makyajda büyük etkisi vardır.