Meryem Ana Otu Faydaları Gebeliğe ve Doğuma Etkisi

Meryem Ana Otu Nedir? Meryem Ana Otu Nasıl Kullanılır? Meryem Ana Otu Gebelik için Nasıl Kullanılır? Meryem Ana Otunun Faydaları Nelerdir? bu bitki hakkında öğrenmek istediklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Kainatta yaratılan her şeyin bir amacı ve yararı bulunmakta, insanoğlu olarak arayıp bu nimetlerden faydalanmak bize düşer. Bu nimetlerden biride Meryem Ana Otu diğer adıyla Fatma Ana Eli Otu çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin gebe kalmasını kolaylaştırır, doğum sancısı azaltır ve rahmin açılmasını sağlayarak daha kolay doğum gerçekleşmesini sağlar.

Meryem Ana Otu(Fatma Ana Eli Otu)

Nedir? 

Bu mucizevi bitkinin odunsu, yumru ve kuru kök şeklinde görünüme sahiptir. Yağmur yağdığında açar, gövdesinde su toplar ve eski kuru haline geri döner.

Fatma Ana Eli Otu olarak da bilinen bu bitki, yumruk görünümlü kapalı bir ele benzemektedir. Arabistan’ da sıklıkla yetişen bu mucizevi bitki genel olarak bayanlar için bir çok fayda sağlamaktadır. Fatma Ana Eli Otu tarçına benzer hoş bir tadı bulunmaktadır.

Meryem Ana Otunun Faydaları Nelerdir?

Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler için umut içeren doğurganlığı harekete geçiren, gebe kalma şansını arttıran ve doğumu sancılarının azalmasını  ve rahim açılmasını sağlayarak anne adaylarına daha kolay bir doğum sunan bu bitkinin bilinmeyen başka faydalarını da aşağıdaki yazımızda sıralamaya çalıştık.

Erkek bireylerde sperm sayısını arttırır ve daha kaliteli sperm oluşmasını sağlar.

Erkek spermin, kadın yumurtalığa yerleşmesini hızlandırıyor.

Yüksek oranda östrojen hormonu içermektedir.

Cilt üzerinde herhangi bir nedenden dolayı oluşan yaraların daha kısa zamanda iyileşmesini sağlar.

Meryem Ana Otunun Antioksidan içeriği sayesinde siğil ve benzeri sorunlara iyi gelmektedir.

Gebe kalma şansını arttıran bu bitki Ovülasyon dönemi yani yumurtlama dönemine kullanılması sonucunda bayanın gebe kalma oranın arttırmaktadır.

Doğum sancılarını azaltır.

Kan akışını hızlandırır.

Rahim kanamasını azaltıcı etkiye sahip olan bu ot bayanlardan doğum sonrası kan akışını hızlandırdığından rahim içi kanama azalmaktadır. Bu sayede doğum sonrası kadınların iyileşme süreci azalmaktadır.

İdrar kaçırma sorununa karşı Meryem Ana Otu düzenli  kür olarak tüketildiğinde bu problemi yarıdan fazla orandan gidermektedir.

Meryem Ana Otu Gebelik İçin Nasıl Kullanılır?

Meryem Ana Otunu kullanmadan önce ovulasyon dönemi hesaplanması gerekir. Bu dönemden 1-2 gün önce Meryem Ana Otunun suyu içilmeye başlanmalıdır.

Meryem Ana Otunu yıkayın, 1 gece cam sürahide bekletin. Bekleyen suya Meryem Suresi, Nas, Felak ve Ayetel Kürsi okuyup, üfleyin. Daha sonra eşler beraber sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere bu suyu tüketmelidir. Bu dönemde de eşler birlikte olmalıdır.

Meryem Ana Otunu Kolay Doğum İçin Nasıl Kullanılmalıdır?

Hamile anne adayları doğumu kolay geçirmesi için Meryem Ana Otunu 20-30 dakika bekletin. Rahim ağzının açılmasını sağlayarak kolay doğum gerçekleşir. Doğum sancılarını da azaltır. 1 bardaktan fazla içilmemelidir.