Sineklerden Kurtulmanın Dogal Yolları

Sineklerden Kurtulun

İnsanlara genelde rahatsızlık veren sinekler, özellikle kondukları yerden aldıkları mikrop ve bakteri başka kondukları yerlere taşırlar bu da insan sağlığına zarar verir. Hele de sivrisinekler kanla beslen canlılardır. Sizi ısırdığında sıtma, sarı humma ve dang gibi hastalıkların size bulaşmasına neden olabilir. Birde gece uykunuzun en güzel yerinde vız vız sesiyle sizi rahatsız etmesi, hele ki birde ısırmış kaşıntıyla uykunuzdan uyanmışsanız, tatlı tatlı kaşınıyor engel olamıyorsanız kendinize, tekrar uyumanız mümkün değildir. Terlik elinizde intikamınızı almanız gerekir. Kanınız yerde kalmamalı tabi ki bu işin şakası ama bir şeklinde kurtulmanız gerek gözünüzü dört aşmış sivrisinek ararız ama ara ki oda da bulasın. Tekrar uyumaya niyetlense vızıldamaya başlar bulamadın ki bulamadın ki der gibi başınızda vızıldamaya bunların başınıza gelmemesini istiyorsanız. Önceden çözüm yolları aramanız gerekir. En kolay çözüm yolu marketlerde satılan sinek ilaçları bu çözüm yolu kimyasal içerikli olduğu için insan sağlığına zararı mevcuttur. Hele ki küçük bebeğiniz varsa iyi bir çözüm yolu değildir. Bunun Doğal Yollarla Sineklerde Kurtulun Yollarını inceleyelim.

Sineklerden Nasıl Kurtuluruz? Sinekleri Nasıl Uzaklaştırırız?

Lavanta

Güzel kokusuyla insanları cezbetmekte ama cezbetmeyen sinekler, pireler gibi canlıların uzaklaşmasını sağlar. 

Sirke

Mucizevi olan sirkenin faydaları saymakla bitmez onlardan biride antiseptik özeliğiyle mikropları öldürür sinekler bu nedenle uzak durmaya çalışır.

Bir kapta sirkeyi ısıtın etkisini bu şeklinde artmış olacaksınız içine sıvı sabun damlatın sineklerin olduğu yere koyun. Bir süre sonra sineklerin kabın içine düştüğünü göreceksiniz.

Limon ve Karanfil 

İkisine bir arada ne güzel çözümdür. Limonu ortadan ikiye kesin ve olabildiğinde karanfili içine saplayın. Aynı işlemi diğer yarısına da yapın. Odanızın köşelerine veya pencere kenarlarına koyun. Bu sayede sinekleri kovmuş olursunuz. 

 Nane 

Sinekleri kovan diğer yöntemlerden biride nane yağı ile hazırlanmış kokudur. Bunun için bir kavanoz, sünger, su ve nane yağı yeterlidir.

Kavanozun içine süngeri koyun ve ıslatın 20 damla kadar nane yağı damlatın üzerine de yarım bardak su ekleyin ve karışımı iyice karıştırın. Karıştırma işleminden sonra ağzını güzelce kapatın ve 1 gün bekletin. Daha sonra karışımın ağzını açın kokusu gidene kadar kullanın. Bu şekilde sinekleri uzaklaştırmış olursunuz.

Sarımsak

Sarımsağın kokusunun ürettiği sülfürlü bileşiminden dolayı sinekler sarımsağın bulunduğu ortamda uzak durur. Çiğ sarımsağı ezin ve sineklerin olduğu alanlara yerleştirin Bu sayede sinekleri kaçırmış olacaksınız.

Temizlik

En önemli nokta ise kendimizin ve bulunduğumuz ortamın temiz olaması, Çöplerimiz ağzı sıkı sıkı kapalı olsun, ortalıkta yemek ve meyve atıkları olmasın, kirli ve atık olan bölgeye çok seven sinekler o gibi yerleri mesken tutarlar ve çok çabuk ürerler.Bu nedenle en önemli olan temizliğe dikkat etmemiz.