Siyah Noktalarınızdan Kurtulun

Siyah Noktalara Son Noktayı Koyun. Siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolları, maskeler, kürler hepsi yazımızda;

Siyah Noktalar Neden Oluşur.

Siyah noktalarınızdan kurtulmak için ilk bilmeniz gerek siyah noktalarınız neden oluşur. Siyah noktalar cildimizin hemen alt tabakasında biriken ölü ve kir hücrelerin gözenekleri tıkaması sonucu oluşur. Bilimsel Komendondur  isimlendirilen siyah noktalar yağlı ciltleri çok sever ve oluşumu daha kolay olur. Bu nedenle yağlı cilde sahip olanlar ve regl döneminde bayanlar cilt temizliğine dikkat edilmeli yoksa siyah noktaların oluşumuna davetiye çıkarmış olur. Yağlı ciltlerde siyah noktaların oluşumunun ana nedeni olup, yağlar gözenekleri tıkar ve birikme yaparak siyah oluşumunu sağlar. Regl döneminde ise hormonların değişmesi sebebiyle ciltte  yağlanma daha fazla artmaktadır. Bu dönemde sivilce oluşumunda artış olur. Yaz aylarında güneş maruz kalmak ve sürekli yoğun  makyajlarda hücreleri tıkanmasına, cildimizin nefes almasına engel olur. Bu nedenler siyah nokta oluşumuna sebep olur. Siyah noktalı bir cilt istemiyorsak, cilt temizliğine çok dikkat ederek siyah noktalarınızdan Kurtulun

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Neler Yapılmalı

Günlük cilt temizliğine önem verilmeli ve düzenli yapılmalı.

Yaz aylarında fazla güneşe maruz kalınmamalı.

Yapılan makyajın sıklığı ve yoğunluğu azaltılmalı, cildin nefes alınması sağlanmalı, kesinlikle makyaj temizlenmeden uyumamalıdır.

Yağlı ve baharatlı besinlerde uzak durun.

Evde kolaylıkla hazırlayacağınız doğal yöntemler ve maskeler yapın.

Siyah Noktalara Veda Edin

Siyah Noktalardan Doğal Yöntemlerle Kurtulun

Yumurta Akı Maskesi

Malzemeler

1 yumurtanın akı

Kağıt havlu

Yapılışı:

Mutlaka bu uygulamayı deneyin. İlk önce yapmanız gereken yüzünüzü ılık suyla yıkayın, cildinizi yağdan arındırın ki, gözenekler açılsın. Siyah nokta olan bölgeye yumurtanın akını sürün, üzerine kağıt havlu ile kapatın, daha sonra kağıt havlunun da üzerine yumurta akı sürün ve kurumaya bırakın. Kuruyan kağıt havluyu alın, siyah noktaları kağıt havluda göreceksiniz. Bu maskenin size çok iyi gelecek mutlaka deneyin derim.

Buhar Maskesi

Kaynamış olan suya yarım limon suyu ve kabuklarını atın ve içinde bir tutam karanfil, kekik, nane, rezene, lavanta, papatya gibi bitkileri ekleyin

Yüzünüzü 25 cm uzaklıkta, 15 dakika kaynamış suyun buharına tutun. Sonra soğuk su ile durulayın.

Karbonat ve Limon  Karışımı

Malzemeler

1 adet limonun suyu

1 yemek kaşığı karbonat

Yapılışı:

1 adet limonun suyunu sıkın 1 yemek kaşığı karbonatı ekleyin. Pürüzsüz kıvama gelene kadar karıştırın. Bu karışımı uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın cildiniz temiz olsun. Bu karışımı yüzünüze baskın yapmadan yavaş yavaş ovarak karışımı yüzünüze yedirin. Haftada bir kez yapın.

Yoğurt ve Limon Karışımı

Malzemeler

2 yemek kaşığı limon suyu

2 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı

1 veya 2 yemek kaşığı yoğurt ve limon suyu iyice karıştırın, göz çevresi hariç tüm cildinize sürebilirsiniz. Kuruyan maskeyi ılık su ile durulayın.