Temizlik Ürünlerine Para Harcatmayan Pratik Bilgiler

Zaman Tasarruf Etme Zamanı

Herkes evinin tertemiz ve ışıl ışıl olmasını ister. Bunun için genelde bayanlar temizlik ürünlerine bir sürü para harcar duruma geldi. Her şey için ayrı ayrı temiz ürünleri oluştu maalesef  bir bakıyorsunuz evinizin temizlik ürünler bölümüne bir sürü ürün yumuşatıcı, parfümü, ahşap temizleyicisi, fanyans temizleyici, duşa kabin temizleyicisi, mutfak temizleyici, banyo temizleyicisi, cam sil, çamaşır suyu, parlatıcılar say say bitmiyor ama cepteki para maalesef bitiyor bunun için Temizlik Ürünlerine Para Harcatmayan Pratik Bilgilere göz atalım. Bu sayede hem paramız cebimizde kalacak hemde zamanınız size kalacak.

Temiz İçin Pratik Bilgiler

En kir olan bölge tuvaletlerle başlayalım. Sağlığımıza faydası olmayan hatta zararı olan kolanız varsa evinizde tuvalete dökün ve bekletin. İçindeki asit sayesinde midenize zarar vereceğine tuvaletiniz de oluşan kirleri götürsün.

Çaydanlığın içini kireçlenme oluştu ise kireçlenen bölgeye kadar su koyun ve yarım bardak limon tuzu ekleyin ve kaynatın. kaynama işleminden sonra karışımı 10-15 dakika demliğin içinde ağzı kapalı bekletin.Daha sonra karışı dökün ve güzelce durulayın. Bir diğer yöntem ise aynı işlemi sirke ile de yapabilirsiniz. Göreceksiniz bu işlemden sonra kireçlenme gitmiş olacak kireç çözücü almanıza gerek yani doğal yöntemle halledebilirsiniz.

Çaydanlığınızın dışının ışıl ışıl olmasını istiyorsanız eğer, 3 yemek kaşığı karbonat ve 4 yemek karışı sirke koyun ve bu karışı iyice karıştırın. Demliğin dışını bu karışımla ovalayın. Ovarken bez kullanın ki dış yüzeyi çizilmesin.

Evinizin musluklarında kireçlenme oluyorsa güzelce limonla ovalayın sonrada 1 saat bekletin ve durulayın.

Çamaşırlarınızdaki lekeleri ve yağları çıkaramıyorsanız, o bölgeye bebek pudrası dökün ve bir gece bekletin sonra çamaşırlarınızı nasıl yıkıyorsanız o şekilde yıkayın. Bu işlemden sonra lekelerden kurtulabilirsiniz.

Kararmış gümüş eşyalarınız için geniş bir kaba alüminyum folyayı serin, içine kaynar suyu koyun ve tuz ekleyin. Karışımı güzelce karıştırın gümüş eşyalarınızı koyun ve yarım saat bekletin. Çıktıklarında ışıl ışıl olacaktır. Parlatıcı kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Kirlenen ve sararan tüller için 1 veya 2 yemek kaşığı toz şeker eklemeniz daha beyaz olmasını sağlayacaktır. Tüller için beyazlatıcı almanıza gerek kalmayacaktır.