Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Doğal Yöntemler

Daha Genç Görünün

Zaman ilerledikçe insan cildinin elastik özelliğini kaybetmesi, hidrasyon azalması ve düşük kolajen yenilenmesi gibi nedenlerden yüzde kırışıklıklar oluşur. Bunlara ek olarak yanlış beslenme, gereğinden fazla ve zararlı kimyasal ürünlerin yüzümüzde kullanma,sigara ve alkol tüketimi kırışıklığa daha fazla oluşmasına katlı sağlamaktadır.

Bu nedenle yüzdeki kırışlıkları önlemek için neler yapılmalı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Aslında cildimizin kırışma süresini hızlandırmak ve yavaşlatmak elimizde, kötü alışkanlıklarımızdan vazgeçerek, çok pahalı ve kimyasal ürünler kullanmadan, evde hazırlayacağınız doğal karışımlarla kırışıklıkları önler veya kırışıklıkların gidermesine sağlayabilirsiniz. Sizde olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz. Gelin birlikte yüzdeki kırışıklıklar için doğal yöntemler aşağıdaki yazımızda bir göz atalım.

Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Evde Hazırlanabilen Doğal Yöntemler

Yoğurt Maskesi

Rahatlıkla yapabileceğiniz zaman almadan kolay şekilde yapabileceğiniz yoğurt maskesini özellikle kuru ciltler için mükemmel tariftir. Yoğurdun temizleme eksisiyle cildiniz arınır ve yüzde oluşan gözenekleri kapatmaya yardımcı olur.

Malzemeler

1 yemek kaşığı yoğurt

1 yemek kaşığı bal

yarım yemek kaşığı portakal suyu

Bir parça muz

Yoğurt Maskesinin Yapılışı :

Tüm malzemeleri bir kaba alın ve maske kıvamına gelene kadar ezin sonra bu karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika böyle bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Haftada 2 defa kez yapabilirsiniz. Düzenli yapın gözle görünür güzel sonuçlar elde edin.

Limon Maskesi

Kolay az malzeme ile yapılan etkili maskelerden biridir. Limon cildinize esneklik sağlar bu nedenle cildimiz için önemli olup, karbonatla bunu daha iyi hale getirebiliriz. Bu maskeyi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar mevcuttur. Bunlardan birincisi kuru cilde sahipseniz tahriş yapabilir bu nedenle cildinize zarar verebilir. İkicisi ise güneşli havalarda bu maskeyi uyguladıktan sonra dışarı çıkmanız güneş ışınlarının yüzünüze zarar vermesine yol açar.

Malzemeler

1 adet limon

2 tatlı kaşığı karbonat

Limon Maskenin Yapılışı :

Orta boy limonun suyunu sıkın ve 2 tatlı kaşığı karbonatı içine ekleyin krem kıvamına gelene kadar karıştırın ve yüzünüze sürün bu şekilde 10-15 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Badem Maskesi

Zengin içeriğe sahip olan badem cildimizi besler, yüzümüzdeki kırışıklıklar için yapılan maskelerde sıklıkla rastlanmakta olup, çok iyi sonuçlar almanızı sağlar.

Badem Maskeli Yapılışı :

Bir miktar bademi, biraz süte içinde bırakın. Bekletilen bademler yumuşaması sağlanır ve kolay bir şekilde kabuğu soyulur. Soyulan bademi iyice maske kıvamına gelene kadar ezin daha sonra yüzünüze sürün. Sürdüğünüz maskeyi yarım saat yüzünüzde bekletin, sonra ılık suyla yıkayın.

Doğal Yağlar

Cildimize masaj yaparak sürdüğümüz hindistan yağı, üzüm çekirdeği yağı, zeytin yağı gibi doğal yağlarda cildinizi daha erken yaşlanmasını engeller .cildinizi bu yağlarla şımartın. Özellikle zeytin yağı kırışıklıklara karşı mükemmel sonuçlar almanızı sağlar.

Cildinize iyi bakın, bu karışımlarla cildinizi şımartın ve Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Doğal Yöntemler sevdiklerinizle paylaşın.