Yüzdeki Kırışıklıklarının Önlemek İçin Neler Yapılmalı

Kim Daha Genç Görünmek İstemez

Cildimiz yaş ilerledikçe elastik özelliğini kaybetmektedir. Aslında bizim süreci hızlanırmak ve yavaşlatmak elimizde en başta stresli yaşam cildimizi en olumsuz etkileyen etken olup, bunun sonrasında sıralayabileceğimiz etkenler ise,  kötü beslenme alışkanlıklarımız (yağlı içeçekler, fast food içecekler gibi), yüzümüze uyguladığımız gereksiz ve zarar verici kimyasal içerikli ürünler, sigara ve alkol tüketimi, az su tüketimi maalesef  yüzümüzdeki kırışıklıkları daha erken oluşmasına davetiye çıkarmaktadır. Daha yolun yarısında bile gelmemişken veya yaşınız olmasına rağmen daha genç gözükmek kim istemez. Bu nedenle yüzdeki kırışlıkları önlemek için neler yapılmalı bunlara bir göz atalım. 

Cilt sıkılaştırma maskesi için tıklayın.

Yüzdeki Kırışlıkları Önlemek İçin Neler Yapılmalı

Stresten Uzak Durmak

Güne gülümseyerek başlayın, sahip olduklarınıza şükredin ve gün boyu stresten uzak durmaya çalışın. Stresli olmak size sağlık ve duygusal yönden çöküntü yaşamanızdan başka size bir şey katmayacaktır.

Yüzünüze Masaj Yapın ve Cildinizi Harekete Geçirin.

  • Her sabah yüzünüze en az 30 saniye masaj yapın. Yüzünüze uygulayacağınız bu aşağıdaki masajlar yüzünüzdeki kırışıklıkları %90 azaltmanızı sağlayacaktır.
  • Alnınızda Oluşan Kırışıklıklar için; İki elinizin baş parmaklarınızı kulak hizasının üstüne çıkarın, diğer dört parmağınızla alın bölgesine dışardan içeri doğru masaj yapın. Bu hareketi dört beş kez tekrarlayın. Bu uygulama alın cizgi oluşununa iyi gelecektir.
  • Boyunuzdaki Oluşan Kırışıklıklar için; Ellerimiz yardınıyla boynumuzdan cenemize doğru ellerimizle ileri hareketler yapın. Bunu 3-5 kez tekrarlayın.
  • Bir değer hareket ise, kulak altı kemiği hizasında üçgen şekil hareketleri çizerek masaj yapın.
  • Yanaklardaki Oluşan Kırışıklıklar için; İlk önce ellerinizle yankalarınızı kıskaç alır gibi bütün parmaklarınızda kendinize çekin Daha sonra 2 parmakla yani makas alır gibi yanaklarınızı elinizle sıkıştırın içe dışara doğru sonrada aşağı yukarı şeklinde hareket ettirin.
  • Dudak Çevresinde Oluşan Kırışıklıklar için; Ağzınız içinde kocaman nefes olarak balon yapın, dudaklarınızı bu şekilde olabildiğince dışarıya çıkarmaya çalışın.
  • Bir değer hareket ise, ağzınızı ilk önce dikine sonrada enine olaracak şekilde açma ve kapatma hareketleri yapın. Bu uygulama sayesinde kırışıklıkları önleyecek veya kırış bölgelere mükemmel gelecektir. Hergün düzenli bu hareketleri tekrarlayın çok zamanınızı almayacak ve daha güzel bir cilde sahip olacaksınız.

Kırışıklıklar İçin Vitaminleri Önemi

Bazı vitaminler yaşlanmayı ve kırışıklığı geçiktirdiği için çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle E vitamini, C vitamini ve K vitaminn mutlaka hayatımızdan eksik etmemiz gerekir.

Düzenli Uyku

Düzenli uyku kırışıklığa iyi gelmekte olup uzman kırışlık için sırt üstü yatmayı tavsiye ediyor. Yan yatmak cilde baskı yapması nedeniyle kırışlık oluşumuna yol açıyor.

Beslenme Alışkanlıkları

Gün içinde geçiştirilerek tüketilen fast food yiyecekler, yağlı yiyecekler cildimiz sivilcelenmesine, yağlanmasına ve kırışık oluşumu gibi zarar verir.

Sigara ve Alkol Tüketimi

Sigara ve alkol gibi kullanımlar sayısız zarar vermek olup, cildimizede geri dönüşümü olmayan etkiler bırakmaktadır.

Aramalar

kırşıklık giderici, kırışıklık önleme, kırışıklık tedavisi, kırışıklık bakımı, cilt kırışıklık