Hamilelik Belirtileri Nelerdir. Acaba Hamilemiyim?

Erken Gebelik Belirtileri

Acaba hamilemiyim bu kelime tarifsiz duyguları barındırıyor bence yeni evli olan ilk aylarda hamile kalırmıyım? Ne kadar zamandır anne olmak için uğraşan belli tedavi ve zahmetli süreçten geçen, yada ikinci üçüncü çocuktan sonra kaygılanan kadınlar aklında koca bir soru Acaba Hamilemiyim” ilk önce herşey de bir hayır vardır diyelim mevlam neylerse güzel eyler. Bu süreçte  hormonlar değiştiğinden erken belirtiler gösterir aşağıdaki belirtilerden birkaçı sizde varsa hamilesinizdir.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir

  1. Bu belirtilerden en önemlisi adet gecikmesi olup şunu da göz önünde bulunduralım kadınların hormonları stresli zamanlarda, yer ve mekan değişikliğinde ve geçirdiği bir hastalıktan dolayı gecikebilir bunu da unutmamak gerek.
  2. İdrar sık çıkmak ve idrar renginin koyulaşması
  3. Karında şişlik ve kabızlık
  4. Baş dönmesi ve mide bulantısı
  5. Kokulara aşırı hassasiyet
  6. Göğüslerde şişkinlik hassasiyet ve göğüs uçlarında koyulaşma
  7. Hafif kanama (halk arasında rahime yerleşme kanaması olarak geçer bu kanama lekelenmelerden imaret açık ve orta koyulukta olup kırmızı değildir.)
  8. Uyku isteği ve yorgunluk
  9. Vücut ısısın artması
  10. Ruh halinde değişiklik (hormonlar değiştiğinden dolayı bazen kendinizi tanıyamazsınız  sinirli, alıngan ve ağlama isteği )

Not: Eczaneden alınıp yapılan idrar testi doğru sonuç vermeyebilir. Kesin ve net bilgi için doktora başvurun ve kanda gebelik yaptırın.

Hamilelik belirtileri, hamilemiyim, gebelik belirtileri, gebelik testi