Maydanoz Limon Kürü Fayda ve Zararları

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir

Maydanoz  limon kürü, faydaları ve zararları, mucizesi, maydanoz kürü tarifi, maydanoz kürü zayıflamaya etkisi,  bütün arananlar bu yazı altında bulabilirsiniz.

1. Maydanoz Limon Kürü Mucizesi ← Tıkla

2. Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır ← Tıkla

3. Maydanoz Limon Kürü Zayıflamaya Etkisi ← Tıkla

4. Maydanoz Limon Kürünün Faydaları ← Tıkla

5. Maydanoz Limon Kürü Zararları ← Tıkla

Konu ile ilgili başka bir yazımızı burandan okuyabilirsiniz. 

Kürün faydaları ← Tıkla

Maydanoz Limon Kürü Mucizesi

Büyük bir çoğunluğunun karşılaştığı, kilo problemi, ciltte oluşan sivilceler,vücuttan atamadığımız toksinler, yumurtalık kisti, bağırsak sorunları, karaciğerde oluşan yağlanma, yüksek tansiyon gibi problemleri aşmak için bire birdir bu kürü, aynı zamanda maydanoz anti-enflamatuar özelliğine sahip doğal bir ağrı kesici, bağışıklık sistemine yardımcı olan maydanoz, limon gibi doğal antibiyotik etkisi olan C vitamini deposuyla birleşince ortada muhteşem sağlıklı bir karışım çıkmaktadır. Maydanoz limon karşımı ile evde kolayca hazırlanır, maliyeti çok düşük bir şekilde bedeninizdeki fazla kilolarınızdan, ciltteki sivilcelerden, kış aylarında meydana gelen soğuk algınlıklarına korunabiliriz.

Maydanoz limon Kürü Nasıl Yapılır

Maydanoz Limon kürü Malzemeleri

15-16 dal taze maydanoz

1 tane sıkılmış limon

1 su bardağı su

Maydanoz Limon Kürü Yapılışı 

15- 16 tane saplarıyla taze hormonsuz maydanoz, 1 adet suyu sıkılmış limon ve 1 su bardağı suyu robot veya mikserle çektirin. Sabah aç karnına 15 gün boyunca düzenli tüketilmeli 5 gün ara verip 15 gün daha kullanarak 1 aya tamamlayın. Bu kür vücudunuzdaki ödemleri atmanızı sağlayacak, bağırsak sisteminin daha iyi çalışmasına ve 3-5 cm en fazla ise 10 cm bel incelmesine sağlayacaktır.

Maydanoz Limon Kürünü Zayıflamaya Etkisi

Limonu yağ yakma özelliğini çoğumuz biliriz. Vücuttaki biriken yağların yakılmasında önemi çok olan limonun kendi gibi ödem atma özelliğine sahip olan maydanozla birleşince ortaya metabolizmayı hızlandıran, vücuttaki toksinleri atmayı sağlayan ve kilo vermeye  yardımcı  olur. Bu karışım düzenli, bol su tüketilerek ve sporla yapıldığında 1 haftada 3 kilo vermeniz mümkün.

Maydanoz Limon Suyunun Bilinmeyen Faydaları

 • Sağlıksız ve düzensiz beslenmenin sonucunda karaciğer yağlanması oluşmaktadır. Bu sorunun ortadan kalması için en doğal yöntem bu kür olup bu sayede karaciğer yağlanmasından kurtulabilirsiniz.
 • Sigara nedeniyle etkilenen akciğerler, bu kür ile temizlenir. Bu sayede daha rahat nefes alabilirsiniz.
 • Zayıflamaya önemli etkisi olan maydanoz limon kürünü birçok diyetisyen tarafından  tavsiye etmektedir. Metabolizmayı hızlandıran, vücuttaki ödemleri atmaya yardımcı olan maydanoz limon kürünü zayıflamak istiyorsanız mutlaka deneyin.
 • Yüksek tansiyona sahipseniz, tansiyonu düşürme etkisi olan bukürü deneyin.
 • Maydanoz limon kürü, idrar yolları ve diğer iltihabı rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
 • Maydanoz limon kürü, düzenli kullanıldığında kolesterol en iyi seviyeye getirir. Bu nedenle kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azalır.
 • Baş ağrısı, eklem ve kemik ağrıları, gibi problemlerine doğal ağrı kesici olarak maydanoz  kürünü kullanabiliriz.
 • Bu kürü ciltteki aknelere ve lekelere iyi gelmektedir. İlk zamanlar kullandığınızda iltihapları dışarı atacağından sivilceler de artma olabilir, daha sonra kurutacaktır. Bu nedenle maliyetsiz bir şekilde bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bu karışım cildinize gözle görülen parlaklık ve canlılık verecektir.
 • Bu kürün içerdiği A, C ve K vitaminleri bağışlık sistemini kuvvetlendirecek, bu sayede hastalıklara yakalanma riski azalacaktır.                           

Maydanoz Limon Kürünün Zararları

 • Tansiyon düşüklüğü sebep olan maydanoz limon suyu, tansiyon düşük seyreden insanların kullanması önerilmemektedir. Baygınlığa  sebep olabilir.
 • Hamilelik döneminde önerilmemektedir.
 • Emziren annelerde de maydanoz limon suyu önerilmemektedir.
 • Kullandığınız ilaçlarla etkileşmemesi için doktorunuza danışın.

maydanoz kürü

Alakalı Diğer Yazılarımız..

 1. http://trendhayat.com/?s=maydanoz