Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Burundaki Siyah Noktalar dan Kurtulmak İçin Maskeler  bu konu hakkında aradığınız bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

İster bayan olsun, ister erkek olsun yüzde ilk göze batan burundaki siyah noktalardan herkes kurtulmak ister. Özellikle de bayanlar burunlarının üzerindeki siyah noktalardan çok rahatsızlık duyarlar. Yağlı cilt tipine insanların ortak sorunlarından biri de  geniş gözeneklere sahip olmak, geniş gözenekler maalesef siyah nokta oluşumuna davetiye çıkarmaktadır. Bu nedenle yağlı ciltli kişiler sivilce ve siyah noktalarla başı derttedir.

Yağlı ciltlerde siyah noktaların oluşumunun ana nedeni olup, yağlar gözenekleri tıkar ve kirlerin birikmesi siyah noktaların oluşumunu sağlar. Regl döneminde ise, hormonların değişmesi sebebiyle ciltte  yağlanma daha fazla artmaktadır. Bu dönemde sivilce oluşumunda artış olur. Yaz aylarında güneş maruz kalmak ve sürekli yoğun  makyajlarda hücreleri tıkanmasına, cildimizin nefes almasına engel olur. Bu nedenler siyah nokta oluşumuna sebep olur. Siyah noktalı bir cilt istemiyorsak, cilt temizliğine çok dikkat ederek Siyah Noktalardan Kurtulun.

Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulun

Burundaki siyah noktalardan büyük oranda cildi temizlik kutarak kurtulabilirsiniz. Yardımcı olarak maske ve diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sabahları Bol Ilık Su İle Yüzünüzü Yıkayın

Burun bölgemizde oluşan siyah noktaların büyük oranda nedeni yağlı cilde sahip olmaktır. Her sabah düzenli olarak bol ılık su ile yüzünüzü yıkamanız cildinizin aşırı yağlanmasını engelleyecektir.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Yüz Fırçası

Giderek kullanımı yaygınlaşan ve bir çok kadının beğenerek kullanığı yüz fırçasını denemediyseniz mutlaka deneyin. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip olan ve sıklıkla makyaj yapan kişilerin cildin derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Yüz fırçası küçük gözenekleri bile temizlemeye yardımcı olur. Bu sayede ciltte aşırı yağdan arınmış olur.

Haftada 3 kez yüz temizleme fırçasıyla yapmış olduğunuz yüz temizlemesi cildinizin yağlanma oranını azaltacak ve azalan yağ oranı sonucunda siyah nokta ve sivilce oluşumu doğru orantılı olarak azalacaktır.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Buhar Uygulaması Uygulayın

Tencereye su koyun ve kaynatın. Kaynattığınız suya ocaktan alın ve suyun buharına 10 dakika bekleyin. Buhar uygulaması yaparken tencere ve yüzünüzü yaklaşma oranını iyi ayarlayın herhangi bir kazaya yol açmayın.

Bol buhar bir banyoda bu görevi görecektir.

Soğuk Uygulama

Beze sardığınız buz ile cilde yapacağınız 10 dakika uygulama cildinizi temizler ve sıkılaşmasını sağlar. Haftada 2-3 kez düzenli kullanıldığında fayda sağlayacaktır.

Makyajdan Önce ve Sonra Mutlaka Cildi Temizleyin

Cildimizi olumsuz etkileyen makyaj,cildin nefes almasını engeller. Bu nedenle makyaj öncesi ve özellikle sonrası mutlaka cilt temizlenmelidir.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske Yapabilirsiniz

Yumurta Akı Maskesi

Malzemeler

1 yumurtanın akı

Kağıt havlu

Yapılışı:

Mutlaka bu uygulamayı deneyin. İlk önce yapmanız gereken yüzünüzü ılık suyla yıkayın, cildinizi yağdan arındırın ki, gözenekler açılsın. Burun bölgesine yumurtanın akını sürün, üzerine kağıt havlu ile kapatın, daha sonra kağıt havlunun da üzerine yumurta akı sürün ve kurumaya bırakın. Kuruyan kağıt havluyu alın, siyah noktaları kağıt havluda göreceksiniz. Bu maskenin size çok iyi gelecek mutlaka deneyin derim.