Retro Dekorasyon Nasil Yapilir

Retro Nedir?

Genellikle dekorasyon alanında duyduğumuz retro bir çok alanda kullanılan bir kelimedir. Retro “geçmiş, geçmişe ait olan, Geçmişi içinde barındıran, geçmişe yönelik olan” anlamlarına gelmektedir. Genel olarak 1960-1970 yılları arasında tarz olmuş stilleri dekorasyonları ifade eder. Akılları karıştırmamak için vintage dekorasyon ile retro dekorasyon arasında şöyle bir fark vardır, vintage bütün geçmişi kapsar, retro belirli bir dönemi 1960-1970 li yıllarda moda olmuş bir akımdır.

Retro Dekorasyon Nedir?

Geçmişte kullanılmış dekorasyonun ve mobilyaların aynısını yada günümüze uyarlanmış yeni modelleri ile yapılan dekorasyondur.  Son zamanlarda çok popüler olmasından ve çok tercih edilmesinen dolayı bir çok yeni retro mobilya ve dekorasyon ürünü bulmak çok kolaydır. Genellikle sade ve renkli bir dekorasyon tarzı olan retro ev dekorasyonu evlerin bir çok alanlarına girmiş salon, mutfak, yatak odası, antre, balkon ve banyolarda bu retro dekorasyon tarzlarını görmemiz mümkün. 

Retro Dekorasyon Fikirleri

Bir dekorasyonu yaparken o dekorasyonun kendine has olan unsurlarını kullanmak gerekir, retro tarzının da kendine has bir renk desen doku kumaşları vardır, bunları bir bütünlük içinde bir birine aykırı olmadan kullanmak gerekir. Retro mobilyaları alırken evinizin odanızın yapısına büyüklüğüne mimari şekline göre tercih etmeyi unutmayın,  duvarlarınızda boya renkleri olarak canlı kontrastlar oluşturmanız gerekmektedir, özellikle sarı renkler retro dekorasyonda çok hakim renklerdir.

Retro Dekorasyon Aksesuarları

Mobilyalarınızı tamamlayıcı dekorasyon ürünleri ile desteklemeyi unutmayın retro dekorasyonda aksesuarlar çok önemlidir, özellikle tablo, vazo, parlak kenarlı aynalar, retro saatler size bu konuda çok yardımcı olacaktır.

Modern Retro Dekorasyonu

Biz bu retro dekorasyon fikirlerimiz de size daha çok tercih edilen modern retro dekorasyon örnekleri hakkında fikirler örnekler sunacağız, haydi hep beraber retro modern dekorasyon örneklerini inceleyelim.

Çok canlı modern retro mobilyalar ile yapılan dekorasyon

turkuaz rengi kullanılmış bir retro koltuk, ve retro dekorasyon ürünleri

Daha soft renkler isteyenler için retro dekorasyonu

Daha çok tablo ile retro tablo dekorasyonu retro tv ünitesi

Koyu renk duvar ve retro sehpa ve retro konsol

retro halı, retro modern berjer

Retro kilim, Retro Carpet

Retro Kitaplık

güzel bir Modern retro dekorasyon örneği

Retro ayna ve retro duvar

Retro mobilyalar

Retro tablo

Retro masa

 

Retro sarı renk

Yukarıda örneklerini paylaştığımız modern retro ev dekorasyonların dan esinlenerek sizde kendi evlerinizde retro dekorasyon modasını yapabilirsiniz.

Retro Ev Dekorasyonu