Travazol Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Faydaları

Travazol Krem Nedir? Travazol Kremin Etken Maddesi Nedir? Travazol Krem Fiyatı Nedir? Travazol Krem Ne İşe Yarar? Travazol  Krem Nasıl Kullanılır? Travazol Kremin Yan Etkileri Nelerdir? bu kremle ilgili bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Travazol Krem, etken maddesi Diflukortolon Valerat ve İzokonazol Nitral olan cildin üst tabakasının mantar nedeni ile iltihaplanmasını ve mantarın çoğalmasını engelleyen bir kremdir.

Mantara karşı etkili çözüm sunan bu krem mantar dışında enfeksiyon, egzama, alerjik ve iltihaplanma gibi sorunların giderilmesinde katkı sağlamakta ve kişinin cildinde oluşan kaşıntı, ağrı, yanma hissini ortadan kaldırmaktadır.

Pişiklerde olumlu etki sağlayan bu krem hem bebeklerde bez nedeni ile oluşan pişiklerde hem erişkinlerde yaz aylarında oluşan pişik de fayda sağlayacaktır.

Travazol Krem Nedir?

Cildin üst tabakasında oluşan mantar ve bakteri sorunlarının çözümünde kullanılan bir krem olup, kızarıklık, kaşıntı, iltihaplanma ve egzama gibi durumlarda tercih edilmektedir. Eczanelerde  15 gramlık tüplerde satılmaktadır.

Travazol Kremin Etken Maddesi

Etken maddesi Diflukortolon Valerat ve İzokonazol Nitral olan bu kremin diğer yardımcı etken maddeleri ise, polisorbat, alkol, likit parafin, vazelin, stearat, distile su ile oluşan bu etkili kremin içeriğinde bulunan maddelere karşı bir alerjik söz konusu ise kesinlikle kullanmayın

Travazol Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Bir çok konuda etki gösteren Travazol Krem ilk akla gelen mantar diğerleri ise, egzama, iltihaplı sivilce, pişik ve kaşıntı gibi sorunlarda kullanılan bu kremin sağladığı faydaları inceleyelim.

Mantar

Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan mantarın iyileşmesini ve çoğalmamasını sağlar. Mantarın oluşturduğu en büyük etkilerden biri olan kaşıntıyı hafifletir. Ayak mantarında sıklıkla kullanılan bir kremdir.

Pişik 

Bu krem etkili gösterdiği alanlardan biride pişik olup, her yaşta oluşan pişiklerde kullanılabilir. Bebeklerde oluşan pişiklerde ve genelde yaz aylarında yetişkinlerde oluşan pişiklerde de kullanılabilir. Pişik olan bölgeye kremi uygulamadan önce temizleyin ve kuru olmasına özen gösterin. Bu bölge kapalı bir bölge ise temiz ve geniş kıyafetler giyinin. O bölgenin hava almasını sağlayın.

Vajinal Kaşıntı

Vajinal kaşıntı ve mantar sorunlarında uzman doktorların sıklıkla kullandıkları bir krem çeşidi olup kişide büyük oranda iyileşme sağlayacaktır. Özellikle bayanlarda rastlanılan bu sorun günde 2 kez kullanarak fayda sağlanabilir.

Egzama

Bu kremin egzama üzerinde olumlu etkisi kanıtlanmış olup, uzman doktor tarafında egzama nedeni ile verildiği takdirde kullanılmalıdır.

Cilt Lekeleri

Bu kremin cildi yenileme özelliğinde dolayı cilt lekelerinde üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ama bu kremi cilt lekeleri için kullanacaksanız mutlaka uzman doktorun cilt lekeleri için onaylaması gerekiyor aksi taktirde kullanmayın.

Bu Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

Uzman doktor tarafından reçete edilmiş ise eğer, doktorun uygun gördüğü şekilde ve dozda kullanılmalı. Genelde kullanımı uygun görülen günde 2 kez temiz ve kurulanmış bölgeye ince bir tabaka şeklinde hafif parmaklarınızla masaj yaparak sürün. Eğer mümkünse o bölgeyi kapatmayın, Kapatmanız gerekiyorsa temiz ve bol giyinin. İyi ve kısa zamanda sonuç almak istiyorsanız düzenli kullanın.

Yan Etkileri

Bu kremin içeriğindeki etken maddelere karşı alerjiniz varsa, eğer kullanmayın.

Genel olarak bu kremin yan etkisine rastlanılmamakta olup, nadir olarak görülen yan etkiler şunlardır.

  • Kurdeşen
  • Karın Ağrısı
  • Yüzde, dudakta, dil ve boğazda şişme

Travazol Krem Fiyatı

15 gramlık tüplerde bulunan bu kremin eczanelerden temin edebilirsiniz. Nisan 2019 tarihininde itibaren fiyatı 20.44 TL’dir. 

Travazol Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genel olarak mantar sorunu ilgili tercih edilen bu kremi doktorunuz size uygun gördüğü sürede ve dozda kullanın. Kısa sürede iyileşme belirtisi gösterdiği için bu kremi kullanmayı bırakmayın. Belki de mantara sebep olan enfeksiyon tam olarak arınmış değilsinizdir. Bu nedenle tekrar tekrar bu sorunla karşılaşmanız mümkün. Yeterli dozda ve düzenli kullanmak önemli.

Zona, roza, su çiçeği, uçuk ve cilt ülserinde kullanılmamalıdır.

Bu kremin etkisi mantarlı bölgede iltihabın kurumasından sonra, en fazla 15 gün kullanılmalıdır.

Bu kremi kullandığınız süre boyunca bir iyileşme belirtisi yok yada kötüleşme varsa eğer doktorunuza danışın.

Hamile anne adayları ve emziren anneler uzman doktora danışarak kullanmaları gerekir.

Bu kremi kesinlikle göz ve ağız bölgesine değdirmeyin.

Bebek pişiklerinde uzun süre kullanılmamalıdır. Bebeklerde yan etkileri daha çabuk etkilenir.

Bu sorunun tekrarlanması için temizliğe dikkat edin. Sık sık kıyafetlerinizi değiştirin ve hava almasını sağlayacak bol kıyafetler giyinin. O bölgenin temiz, kuru ve hava almasına önem verin.