Aloe Vera Maskesi ve Jeli Nasıl Yapılır Aloe Vera Kremleri

Aloe vera bitkisi, maskesi, jeli, malzeme listeleri, hazırlanışları, aloe vera kremleri nelerdir, tüm detaylara yazımızın içeriğinde.

Aloe Vera Bitkisi

Aloe vera bitkisi, sivilce, akne oluşumunun önüne geçmektedir. Antioksidan olması nedeni ile vücudu yenileyici özelliği bulunmaktadır. Yaşlanma karşıtı ve kolaylıkla kırışıklıkları eski görünümüne getirme gibi uygulama alanları bulunmaktadır. Aloe vera bitkisinden, yapraklar ve içeriğindeki yapışkan doku kullanılarak hem maske hem de jel yapımı mümkündür. Bunun yanı sıra kozmetik ürünü olarak da eczanelerde aloe vera kremleri satılmaktadır. Aynı zamanda aloe vera özlü jel ve maske bulmak da mümkündür.

Aloe vera Nedir? Bitkisi? Faydaları

Aloe Vera Maskesi

Aloe vera bitkisi her yaştan kişinin cildine uygulayabileceği güvenilir ve son derece etkili bir bitkidir. Bu bitkiler çeşitli kozmetik alanlarında, ilaç sanayisinde hatta yatak ve tekstil işlerinde de yararları sayesinde oldukça fazla kullanılmaktadır. En sık kullanılan yöntem ise aloe vera maskesidir. Bu maskeler aloe vera bitkilerinden elde edilmektedir. Direkt olarak cilde temas ettiği için oldukça yararlı ve anında çözüm getirmektedir. Aloe vera maskesi yüze uygulanmaktadır. Akne, sivilce ve siyah noktaları ortadan kaldırmaya yönelik bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Malzemeler

  • Bir dal aloe vera
  • Yarım çay bardağı Hindistan cevizi yağı

Aloe Vera Maskesi Hazırlanışı

Aloe vera yaprağı ikiye ayrılarak içindeki sıvı bir kaseye akıtılır. Hindistan cevizi yağı ile birlikte homojen olana kadar karıştırılıp, ince bir tabaka halinde yüze sürülür. Bu Aloe vera maskesi kuru ciltleri nemlendirme, sivilceli ve akneli ciltleri de bu sorundan kurtarmaya yönelik yapılan bir maskedir. Bu maske düzenli olarak haftada üç kez uygulandığı takdirde cilt tipinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmayacaktır.

Aloe Vera Jeli

Malzemeler

  • Bunun için en önemli malzeme aloe vera bitkisidir. Aloe vera bitkisini çiçekçilerden temin edebilirsiniz.
  • İsteğe göre jel oluşumunda salatalık ya da yoğurt da kullanılmaktadır.

Aloe Vera Jeli Hazırlanışı

Aloevera bitkisinin yaprakları kırılarak içerisindeki jel tabaka bir kaşık yardımı ile çıkarılır. Bu sayede bu jeli iyileştirici özelliği ile vücudun yanık, yara, kesik, sivilce vb. bozuklukları bulunan her yerine sürebilirsiniz. Aloe vera jeli uygulaması bakımından oldukça kolaydır. Bu jel ince bir tabaka halinde sürülmektedir. Kuruduğu zaman kabuklanmalar olacak ve kolayca soyulacaktır. İster su altında isterseniz de soyarak jeli vücudunuzdan temizleyebilirsiniz.

Aloe Vera Kremleri

Aloe vera kremleri cilt yanıkları için ve kırışıklıkların önlenmesinde anti ageng etkisi için sıklıkla kullanılmaktadır. krem fiyatları

Loreal – Paris Aloe Vera Kremleri

Bu kremler yaşlanma karşıtı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Aloe vera özlerinden yararlanılmasına rağmen içerisinde başka içerikler de barındırmaktadır. Bu nedenle hızlı şekilde etkisini göstermektedir. her yaş grubuna uygun şekilde üretilmektedir.

Nivea Aloe Vera Kremleri

Nıvea markasının aloe vera özlü kremleri vücudu nemlendirmeye ve onarmaya yöneliktir. Özellikle kış aylarında soğuktan çatlama gösteren cilt tipleri için yatıştırıcı özelliği bulunmaktadır.

Nature Republic

Bu marka aloe vera kremlerinde yüzde 95 oranına kadar aloe vera özü kullanmaktadır. Bu nedenle krem markaları içerisinde en doğal firma olarak bilinmektedir. Natürellikten vazgeçmek istemeyenlere özel vücudu hem onarıcı hem de koruyucu özellikleri bulunmaktadır.