Antrasit Ahşap Mutfak Dolabı Modeli

Koyu ve Açık Ahşap Tonlarda Mükemmel Mutfak Dolabı ve Mutfak Dekorasyonu

Son yıllarda mutfak dolabı tasarımları çok farklı boyutlara geldi. Füme, Gri ve Antrasit gibi koyu renklerle ahşap sıcaklığı birleştirilerek çok güzel bir uyum sağlıyor. Size göstereceğimiz bu Mutfak tasarımını dekorasyonunu Ukraynadan Alexander Milovanov ve Lada Kamyshanska tarafından tasarlanmış çok hoş modern güzel bir mutfak örneği.  Koyu renklerin zenginlik bir asaleti vurgulayarak tasarlanmış antrasit ahşap mutfak dolabı dekorasyon fikirlerinde aslında herşeyin bir biri ile uyum içinde ahenkle olması gerekiyor ve burada bunları fazlası ile sağlamış.

antrasit-ahsap-mutfak

Antrasit Ahşap Mutfak

Simetri bir yapı sağlanmaya çalışılarak yani alt ve üst dolapların yanı sıra sol ve sağ tarafını dönüşte boy dolaplarla dönerek ve burada antrasit renk tercih edilmiş mutfak dolabının ana rengini de belirlenerek göze hoş gelmesi sağlanmış. Tezgah, ve tezgah dolap arası ve üst dolaplarında açık ahşaplar kullanılarak simetri düzeni bozulmamış. Dolap kapakları düz mat bir yapıya sahipken cam veya şeffaf içeriyi gösteren herhangi bir kapak modeli kullanılmamış. Kapakların tamamı kulpsuz düşünülerek tasarlanmış. Yine renklerin uyumu için normal fırın ve mikrodalga fırın dolap renklerinde düşünülerek tasarıma ahenk katmış. Tabiki yine siyah renkteki elektrikli ankastre ocağı da atlamamak gerekir.

antrasit-ahsap-mutfak-2

Bu açıdan mutfağımıza baktığmızda yine koyu metalik renklerde bir buzdolabını görüyoruz. Mutfak dolabının karşı duvarı da yine mutfak dolabı ile aynı tondaki ahşapla kısmi kaplanarak tamamlayıcı olması sağlanmış, Beyaz sandalye ve masaların ayaklarında kullanılan antrasit renkleri de unutmadan söyleyelim. 

antrasit-ahsap-mutfak-3

Ters açıdan baktığımızda balkona açılan pencereyi görüyoruz. Tavanda alçıpan ile yapılan gizli led ışıklarla güzelleştirilmiş. Mutfak masasının üstüne konulan çok şık bir aydınlata elemanı göz direk çarpan bir unsur. Yer parkelerinin de mutfak dolabında kullanılan tonlara yakın olduğunu da söylemeliyiz.

antrasit-ahsap-mutfak-5
antrasit-ahsap-mutfak-6

Sonuç olarak çok hoş bir mutfak ortaya çıkmış, kimsenin hayır diyemeyeceği kadar güzellik ve şıklıkta olan bu mutfak bir çok kişinin hayalini süsleyebilecek kadar iyi. Sizde beğendiyseniz bu tarz bir mutfağı evinize uygulayabilirsiniz.

Aramalar

Antrasit mutfak, ahşap mutfak, koyu renk mutfak, mutfak dekorasyon, mutfak dolabı, mutfak masası, en güzel mutfaklar