Fırından Tasarruf Etme Yolları

Pratik Bilgilerle Fırınınızı Daha Az Kullanın

Fırında pişen yemeklerin, keklerin, tatlıların, kurabiyeleri ve poğaçaların evimize verdiği mis gibi koku yanında damaklarımıza verdiği lezzet bir başkadır. Kim ve söylerse söylesin fırında sütlaç, fırında tavuk, fırında köfte patates yemeği, fırında pizza ve bunun gibi bir sürü yemek çeşitleri fırında daha nefis lezzette sahip olmaktadır. Bunun aynında fırında pişen yemeklerin bu kadar lezzetli olmasının tabi ki de daha fazla bir maliyeti sebep olmaktadır. Bu nedenle Fırından Tasarruf Etme Yollarını mutlaka okumalısınız. Bu sayede bütçenize bir nebze fayda sağlayabilirsiniz. Artık  devir tasarruf devri

Fırından Tasarruf Etme Yöntemleri

Fırınınızın kapağını çalışırken açmak kapatmak 10 C sıcaklığı düşürmesine  neden olur. Buda sizin daha fazla enerji tüketmesine sağlar. Bu nedenle sürekli açık kapatmayın. Açık kapatmanız kek gibi kabaracak yiyeceklerinizin sönmesine neden olacaktır.

Fırınınızı kapatın soğuma süresini, pişirme süresine ekleyin böylece soğuma süresini pişme süresine eklediğinizde daha az enerji harcamış olacaksınız.

Fırında metal pişme ürünleri yerine cam pişme ürünleri tercih edin. Cam ürünler, metal ürünlere göre 25 derece daha fazla ısı tutmaktadır. Bu sayede yemekleriniz daha hızlı bir şekilde pişecek ve daha az enerji harcayacaksınız. Daha hız pişmesiyle zamanınız size kalacak hemde maliyeti düşürmüş olacaksınız.

Fırında mis gibi çıtır çıtır ekmek pişirmek istiyorsanız. Fırınınızın alt kısmına su koyun. Su buharlaşacağından ekmeğin daha iyi ve kabuklu ve çıtır çıtır pişmesini sağlayacaktır. Fırında ekmek  yapıyorsanız bunu aklınızın bir köşesine yazın.

Fırının boyutlarına uygun mermer kestirin tabi ki büyük olması küçük bir parça olması yeterli. Mermer erken ısınır ve ısıyı geç kaybeder bu nedenle mermer kullanmanızı tavsiye ederiz. Helede pizza yaparken mermer kullanın ki dışarıda yediğiniz pizzalara taş çıkartacak.

 Aramalar:  Fırınınızda Tasarruf Etme Yolları, Pratik Bilgilerle Fırınınız Daha Az Kullanın, Fırından Tasarruf Etme Yöntemleri