Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Sıkı Bir Cilde Sahip Olunur? Cilt Sıkılaşma Maskesi ve Cilt Sıkılaştırma Egzersizleri bu gibi sorularınız varsa eğer cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Her kadın cildi sıkı, parlak ve güzel bir görünüme sahip olmak ister. Cilt sıkılığını bazı nedenlerden dolayı kaybedilmiş olunabilir. Sıkılığını kaybeden cilt sarkmaya ve gevşek bir hal almaya başlar. Bu sarkmanın nedenleri ile ani kilo kayıpları, sağlıksız ve yanlış beslenme alışkanlıkları, hamilelik, yaş ilerlemesi, kalitesiz ve kimyasal cilt ürünleri kullanmak, güneş ışınlarına maruz kalmak, hava kirliliği neticesinde ciltte sarkmalar oluşabilir. Bu durumlara maruz kalan cilt kurur, cilt kırışır, çizgiler oluşur ve cilt sarkmalar oluşur.

Sarkan cildi sıkılaştırmak için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu sayede canlı parlak ve sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Krem

Cildinizi sıkılaştırıcı özelliğine sahip olan kremler kullanabilirsiniz. Satın aldığınız bir çok üründe kimyasal içerikler maalesef mevcut bunun yerine kendiniz doğal ürünlerle cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. 

Yağlar

Cildin sıkı ve iyi görünmesi için doğanın bize sunduğu nimetlerde yararlanabiliriz.  Doğal kimyasal olmayan yağlardan yardım alabiliriz. Bunlar şunlardır;

Cildi Sıkılaştırma Yöntemlerinde Biride Fındık Yağı

Fındık yağı cildin sıkılaşmasını ve cilde oluşan çatlakların giderilmesi için kullanılan bir yağdır. Düzenli kullanıldığın da etkisini gözlemleyeceksiniz.

Portakal Yağı

Portakal yağı içerdiği özellikler sayesinde cildi gerginleştirir ve sıkılaştırır.  Cilt sıkılaştırmak için önemli etkiye sahip olan portakal yağını hassas cilt tipine sahipseniz eğer uzman doktora danışarak kullanın.

Cildi Sıkılaştırma Yollarından Biride Yasemin Yağı

Yasemin yağı da cildi yeniler ve cildi sıkılaştırır. Nemli bir pamuğa 5-6 damla yasemin yağı damlatılır. Sıkılaşmasını istediğiniz bölgeye yasemin yağı pamuk yardımıyla uygulanır ve 2 günde 1 kez uygulanması yeterlidir.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemlerinden Biride Yosun Yağı

Cildi sıkılaştırma konusunda etkili olan yosun yağı, cilde ki ölü hücrelerin arınmasına ve cildi daha parlak görünmesini sağlar.  Haftada bir kez cildinize uygulamanız yeterli olacaktır. Yosun yağından 3 damla damlatın. Daha sonra hafif bir şekilde cildinize uygulayın. 2 saat yüzünüzde durmasını sağlayın. Daha sonra ılık suyla yıkayın.

A ve C Vitamini

Cildin sıkılışı için kolajen desteği çok önemlidir.  Bu nedenle kolajen yönünde zengin olan A ve C vitaminler  tüketilmelidir.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemlerinde Biride Masaj

Cildinizi mutlaka masaj yapın cildinizi kan akışını hızlandırın bu sayede cilt deforma olmamasını sağlamış olursunuz.

Egzersiz

İnsan vücuduna ve ruhuna yapılan egzersizin bir çok faydası bulunmaktadır. Egzersiz cildin yağ birikmesini önleyerek cildin sarkmasını engeller ve cildin sert kalmasını sağlar.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemlerinde Biride Su

İnsan için olmazsa olmazlardandır su, sağlıklı bir yaşam için düzenli su içme alışkanlığına sahip olunmalıdır. Su cildin sarkmasını engeller