Kemik Suyu Faydaları Kemik Suyu Nelere İyi Gelir?

Kemik suyu yüzyıllardır tüketilen içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde insan sağlığına sayısız fayda sunmaktadır. Artık marketlerde bile bulabileceğimiz kemik suları mevcuttur. Tabi ki en sağlıklısı sizin yapmanız.

Kemik Suyu Yapımı Yazımız

Kemik Suyu Nasıl Yapılır?

Kemik Suyu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster bazı marketlerden ister kasaplardan kemik temin edebilirsiniz. Kemik alırken şu özellikleri göz önünde bulundurmamız kemik suyunun faydasının daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı ve gezen hayvan kemiği tercih edilmelidir. Arka ayak  veya ön kol ilikli tercih edilmeli. Hayvan olarak ilk tercihimiz koyun, koyun yoksa inek ve keçi de olabilir.

Kemik suyunun A ve K vitamini sahip olması. Kalsiyum yönünden zengin olması insanoğluna sayısız yarar sağlamaktadır. Mucizevi etkiye sahip olan faydalarını şöyle atalım.

Kemik Suyunun Faydaları

İleri yaşlarda genelde görünen kemik hastalıklarına kemik suyu içmek bu problemin azalmasına ve giderilmesine yardımcı olacaktır.

Besinlerin sindirilmesine yardımcı olur.

Kemik suyunun içerdiği kalsiyum ve fosfor yönünden zengin olması kemik sağlına inanılmaz fayda sağlar.

İçerdiği kolajen ve jelatin sayesinde saç büyümesine katkı sağlar. Saçlarının ve derinin canlanmasına sağlar

İlaçların ve bazı besinlerin sindirimde zarar veren toksinlerin çoğalmasını sağlar. Bu nedenle ortaya sağlık problemleri çıkar. Bu sorun giderilmesine yardımcı olur.

Beyin sağlığına bir çok faydası olan kemik suyunun antioksidan özelliğiyle uykusuzluğa ve yorgunluğa da iyi gelir. Zindelik sağlar.

Uzmanlar özellikle hamilelerin, gelişme çağındaki çocukların ve herhangi bir kemik rahatsızlığı geçiren işler mutlaka kemik suyu tüketmelidirler.

Cilde çok önemli etkisi olan kemik suyunun içeriğinde amino asit sayesinde cildin yaşlanması geciktirir, leke oluşumu engeller ve cilt dokusunu da korur.

Kabızlık, hazımsızlık ve şişkinlik şikayetlerine iyi gelen kemik suyu mide ve bağırsak sağlığına destek sağlar.

Kas yapısını kuvvetlendirdiğinden sporcuların tercih ettiği besindir.

Enfeksiyonu karşı savaşır.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren kemik suyu solunum yolları başka olmak üzere bir çok hastalığının etkisi azalmaya yardımcı olur.

Ameliyat, trafik kazası veya herhangi bir nedenden kaynaklanan kazalarını daha hızlı iyileşmesini sağlar.

İçerdiği kolajen sayesinde kemik suyunun selülitin oluşumunu engeller. Oluşan selülit varsa eğer bunlarında daha iyi bir görünüm almasına sağlar.