Saç Uzatma Yöntemleri Saçlarınızı Nasıl Uzatabilirsiniz

Saç Uzatma Yöntemleri Saçlarınızı Nasıl Uzatabilirsiniz, neler yapabilirsiniz, hint yağı, vitaminler, keratin, saç maskesi, tarama, kırıklar soğuk suyla saçları yıkamak.

1. Hint Yağının mucizevi şekilde saç uzatma etkisini görebilirsiniz.

Hint yağı aktarlarda ve kozmetiklerde satılan önemli bir yağdır. Saçı besler ve saçı aşırı güçlendirir. Bu sayede besin değeri artan saç güçlenerek kökten uca beslenir. Hızlı şekilde uzama gösterir.

2. Vitaminler bir numaralı hayat kurtarıcınız olabilir.

Saçı besleyen vitamin ve minerallerden yararlanabilirsiniz. Vitaminler kırılarak kopan saçların onarılmasında etkindir. Eğer saçınızda çok fazla kırık varsa muhtemelen uzamıyordur.

Bu nedenle sağlıklı bir şekilde saç uzatmak için öncelikli olarak vitamin desteği almanız gerekebilir. Bu tarz vitaminleri kozmetik ve eczanelerde bulabilirsiniz. Unutmayın, onarılan saç her zaman sağlıklıdır ve sağlıklı saç da hızlı uzar.

3. Keratin her zaman saçlar için faydalı bir maddedir.

Keratin aslında saçın içerisinde bulunan ana maddeye denilmektedir. Sık sık saçları düzleştirmek, fön çektirmek ve saç boyamak, saçın yapısı içerisindeki keratinleri yok eder.

Keratin yok olunca saçta kopma ve kırılmalar başlar. Bu nedenle saça kaybettiği keratini vermek için keratin yüklemesi yapılması gerekmektedir. Böylece saç da sağlığına kavuşacak ve hızlı uzama gösterecektir.

4. Saç maskelerinden ve saç bakım ürünlerinden yararlanın.

Saç bakım ürünlerinin tamamı, saçları beslemeye ve uzamasına yöneliktir. Bu nedenle saç bakım ürünlerinin kullanılması, her duştan sonra maske, krem vb. formatların kullanılması saça istenilen özenin verilmesine yol açacaktır. Bu sayede de saçlar hızlı şekilde uzama gösterecektir.

saç uzatma hair extensions

5. Saç tarama şeklinizi değiştirin saç uzatma yöntemleri

Saçları dipten başlayarak en uca kadar taramanız gerekmektedir. eğer bu şekilde taramıyor ve tarağı yarıda bırakıp, uçlara uzanamıyorsanız tarama şekliniz yanlıştır.

Bu davranıştan vazgeçmeniz gerekmektedir. Saçların düzenli olarak günde iki ve üç kere doğru şekilde taranması saç diplerine masaj yaptığı için, kıl kökünü uyaracak ve sağlıklı şekilde saç uzamasının önünü açacaktır.

6. Saç kırıklarından ve ölü saçlardan kurtulmak gereklidir.

Ölü saçlar her zaman kişinin başında yüktür. Kırıklı ve kopmuş saçlar, yanmış saçlar hem tiftik tiftik durarak dış görünüşü etkileyecek hem de saçın uzamasına mani olacaktır.

Bu nedenle bu ölü saç hücrelerinden kurtulmak demek, saçların sağlıklı haline kavuşması ve hızlı şekilde uzaması anlamına gelecektir.

7. Soğuk duş almak her zaman etkili saç uzatma yöntemidir.

Soğuk duş almak, saç diplerinin soğuk ile temas ederek uyarılması anlamına gelmektedir. bu sayede saçlarınız da iki günde bir soğuk su ile temas ettiği zaman, hızlı şekilde uzayacaktır.

Saç kökünün uyarılmaya ve harekete geçirilmeye ihtiyacı vardır. Bunu harekete geçirme eylemini soğuk su yapabilir.