Huzurlu Yaşamak İçin 10 Altın Kural

Hayatımızın her anı koşturmaca, hastalıklarla uğraşma, stresle, işlerle mücadele etme ile geçiyor, biraz kendi yaşam şeklimize dikkat ederek Manevi bir huzurlu yaşamak yolunu kendinize şiar edebilirsiniz. 

Huzurlu Yaşamak için; Sizlere Altın değerinde Öneriler

Çalışma isteği getiren, Hastalıklardan kurtaran, Depresyondan çıkaran, Güzellik getiren bu Huzurlu Yaşama kurallarına bir bakalım

1. KURALIMIZ: 

Huzurlu Yaşamak için; Tanyeri  ağarırken GÜN doğarken  ve batarken uyanık olmak (OZON TERAPİSİ) mümkünse  süt içmek, var ise keçi sütü inatçı bir çalışma isteği verir günün ilk  ve son saatleri uyumak depresyon, bereketsizlik sıhhat fakirliği ve anlayış fakirliği sebebidir.

Yani arkadaşlarım saat on yatağa kon saat üç yataktan uç 

2. KURALIMIZ:

Huzurlu Yaşamak için; Öğlen yarım saatçik bile olsa uyumak uzanmak mükemmel dinamiklik verir ömre ömür güzelliğe güzellik katar. KURAN-I KERİMDE  geçer bu uyku İspanyollar tüm işleri kapatır bu uykuyu uyur. Japonlar da bu uykuya çok önem verir.

3. KURALIMIZ:

Huzurlu Yaşamak için; Melatonin hormonu (erken saatte uyumak  gecenin ilk vakitlerini uyuyarak geçirmek).

4. KURALIMIZ:

Huzurlu Yaşamak için; Sabah kahvaltıdan önce bir kaşık hakiki  bal ve 21 tane çörek otunu ağza çiğneyerek yutmak.

5. KURALIMIZ:

Saçlarımıza yıl da bir kına yakmalıyız. Başımızın derisinden böbreklerimize kadar iyi bir temizleyicidir. Saçlardaki sivilceleri iyileştir. Saça canlılık ve güzellik verir, saçı besler. Kına taşı kimyasaldır uzak durmanızı tavsiye ederim.

6. KURALIMIZ:

Buruna suyu yakacak şekilde derin çekmek (İSTİNŞAK). Abdesti soğuk suyla almak.

Özenle ağzımızı çalkalamak (MAZMAZA)

Abdest aldıktan sonra  AYAKTA üç yudum su içmek ZEMZEM hükmünde

7. KURALIMIZ:

Rüku ve secdede uzunca dua etmek.

8. KURALIMIZ:

Gün içinde;

ARA ÖĞÜN OLARAK SÜPER DESTEKLEYİCİ BAZI ALTERNATİFLER

  • Ara öğünlerimizi acıkmaya başladıktan 1 – 2 saat önce yapalım.
  • İbn-i sina, en zararlı şeyin yemek üzerine yemek, yemek olduğunu  söylemiştir.
  • Peygamber efendimiz (s.a.v.) ‘de acıkmadan yemez tam doymadan kalkardı ve tıka basa doldurulan  en kötü zararlı şeyin karın olduğunu söylemiştir.
  • Her gün bir menü asla iki menü  aynı zamanda yememeliyiz.
  • Ara öğünde on tane badem yiyelim süper hafızamızı güçlendirir.
  • Bir yada üç tane /bir porsiyon aynı meyveden  mevsiminde mis gibi kokan taze çürüksüz yiyelim.Hafta da bir karışık  mevsiminde meyvelerden meyve salatası yiyebiliriz her gün olmaz
  • 21 tane kuru üzüm  cilt güzelliği, zeka, kan ve can   verir. 
  • Üç adet kuru incir, içinde ceviz oh ohhh süper IQ
  • BİR TUTAM HUZUR istiyorsan  ( Melisa çayı)
  • Karabaş otu çayı (beyin süpürgesi)

9. KURALIMIZ:

Sabah uyanır uyanmaz  kuru ağzımıza MİSVAK sürmek. Her namaz vakti  ağzımızı susuz misvaklamak yalnız taze ve temiz  misvak kulanmalıyız. Misvağı haftada bir kesmeliyiz ve temizlemeliyiz. 70 derde GERÇEK BİR DEMVADIR. Peyganber efendimiz sallallahu aleyhi vesellem ‘in  önem ile tavsiye ettiği muhteşem mucizevi bir bitkidir.

10.KURALIMIZ:

Düzenli HACAMAT olmak. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesellem başından hacamat yaptıranın felç geçirmeyeceğini müjdelemiştir. Ne güzel bir nimet dimi.! Keşke kıymetini bilsek☹. Antideprasan kulananlar, migren rahatsızlığı olanlar, hassas kırılgan kansız sıcaklarda burnu kanayanların caresidir HACAMAT. Zayıf ve sinirli olanlar, cilt lekeleri belirginleşenler, göz altları moraranlar mutlaka hacamat olurlarsa faydasını görürler.

Devamı gelecek  HOŞCAKALIN☺

Trend Hayat Yazarı