Işıltılı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

IŞILTILI BİR CİLDE SAHİP OLUN

Işıltılı bir cilt herkesin hayalidir. Çoğu zaman herkes daha ışıltılı bir cilde nasıl sahip olacağını düşünür ve bu konuyu araştırır. Işıltılı bir cilde sahip olmak için geç değil, evde yapacağınız maskeler ve dikkat edeceğiniz birkaç noktayla ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Hadi o zaman sağlıklı Işıltılı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler öğrenelim.

Işıltılı Bir Cilt İçin Püf Noktalar

Eğer siz de “ışıltılı bir cildim olsun” diyorsanız birkaç temel noktaya dikkat ederek bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki maddelere dikkat ettiğinizde geçici değil kalıcı olarak ışıltılı bir cilde sahip olacaksınız.

 • Işıltılı Bir Cilt İçin Beslenme

Cildi içeriden beslemek her zaman daha sağlıklıdır. Dengeli ve sağlıklı beslenme hücrelerinizi yenileyerek size canlılık katar. Unutmayın, yedikleriniz ilacınız; ilacınız yediklerinizdir.

 • Bol Su İçin

Su, vücudumuz için adeta bir şifa deposudur. Bol su içmek, vücudu toksinlerden arındırır. Bol su içerek cildinizi ışıl ışıl yapabilirsiniz. Bu sayede vücudunuzu içeriden besler ve ihtiyacınız olan neme sahip olursunuz.

 • Spor Yapın

Spor yapmak vücudumuz için çok faydalı bunu hepimiz biliyoruz. Ancak spor yapmak cilt güzelliğimiz için de biçilmiş kaftan. Düzenli spor yaptığınızda cildinizin nasıl parladığına inanamayacaksınız.

 • Yeşil Yapraklı Sebzeler Tüketin

Yeşil yapraklı sebzeler tüketmek, cildinizin ışıldaması için çok faydalı bir yoldur. Yeşil sebzelerden hazırlayacağınız içeceklerle cildiniz kalıcı olarak parlayacak.

 • Düzenli Uyku

Uyku düzeniniz cilt sağlığınız için çok önemlidir. Yeterli uyumak cildinizi çok daha sağlıklı gösterir.

Güzel ve Parlak Bir Cilt İçin Maske Yapın

Işıltılı Bir Cilt İçin Maskeler

Cilt bakımınıza gereken özeni gösterdiğinizde cildiniz her zaman daha parlak ve daha sağlıklı gözükür. Cilt temizliğinizi düzenli olarak yerine getirin ve güneşten korunun. Beslenme ve sağlığınıza dikkat etiğiniz sürece cildiniz hak ettiği parlaklığa kısa sürede ulaşacaktır.  Evde hazırlayacağınız maskelerle de ışıl ışıl bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

 • Cilde Işıltı Katan Maske

  1 çay kaşığı Sızma zeytinyağı,  Yarım çay kaşığı Bal ve 1 çay kaşığı Karbonatı karıştırın. Cildinize masaj yaparak yedirin ve on dakika sonra durulayın. Haftada bir uygulayacağınız bu maskeyle cildiniz parlayacak.

 • Süt Serumu

  Ilık süte batırdığınız bir pamuğu yüzünüze sürün. Durulamadan boyunca yüzünüzde bırakın. Sabah temizleyin. Süt, içerdiği laktik asit sayesinde yüzünüze parlaklık verecek.

 • Domates Serumu                                                               Bir yemek kaşığı limon suyunu bir yemek kaşığı domates suyuyla karıştırın ve bir parça pamukla yüzünüze uygulayın. On dakika sonra yüzünüzü temizleyin..