Kötü Kokulardan Nasıl Kurtulunur

İstenmeyen Kötü Kokulardan Kurtulmanın Pratik Yolları

İstenmeyen kötü kokuların evinizi, iş yerinizi ele geçirmesini izin vermeyin. Evinizi ve iş yerlerinizi düzenli alarak temizlemiş olsak ta maalesef bu kötü kokuları engelleyemeyiz ama gerekli önlem ve yöntemlerde kötü kokulardan kurtulabiliriz. Mutfakta oluşan kötü yemek kokusu, balık kokusu, sigara kokusu ve banyo ve tuvalet oluşan kökü kokular gibi sayamayacağımız bir sürü kötü kokular vardır. Bunlar için kolay yöntemlerle kokulardan kurtulun.

Kötü Kokular Nasıl Gider

Karnabahar pişirirken yayılan kötü kokusu engellemek için haşlama suyuna bir miktar süt ekleyin. Bu sayede kötü kokuyu engelleyebiliriz.

Yemek yaparken ellerimize bulaşan soğan kokusunun sinmemesi için, haşlanmış patatesle ovalayın.

Lahana pişirirken oluşan kokuyu engellemek için ise, lahanayı pişireceğiniz tencereye ekmek içi koymanız yeterli olacaktır.

Yanmış süt kokusu, aşırı kötü kokar bunun için hemen tencerenizin üzerine ıslak bez koyun ve tekrar tekrar alıp bezi durulayın.

Balık kokusu sinen tava, tabak, çatal ve kaşıkların temizliği için ilk önce kahve telvesi ile ovalayın ve durulayın, bu işlem sinen balık kokusunu alır. Bu işlemden sonra tekrar yıkayın.

Buzdolabınızda oluşan kötü kokular için bir kaseye süt koyun, süt, kötü kokunun emilmesini sağlar.

Balık kızartılırken yayılan kötü kokuyu engellemek için kızartma yağına limon sıkın.

Çöp kovasından yayılan kötü kokuyu engellemek için çöpün üstüne karbonat veya karbonat tozu ekleyin. Kokunun yok olmasını sağlar.

Kızartma kokusunun yayılmasını istemiyorsanız ayrı bir cezvede sirke kaynatın.

Ekmek tahtasında oluşan kokular için, limonu ikiye bölün ve ekmek tahtasını iyice ovalayın.

Ellerinizin soğan kokmaması için, soğana dokunmadan parmaklarınızı sirkeye batırın.

Çöp poşetini sık sık değiştirin ki, kötü kokular daha çok birikmesini engelleyin.

Mutfağınızda oluşabilecek kötü kokular için 2-3 tane karanfil kaynatın ortam müthiş kokucak.

Boya kokusunun gidermek için bayat ekmeği odanın ortasına bırakın, daha sonraki günde süt koyun bu işlem boya kokusunu emecek.

Tuvalet kokusunu gidermek için yarım bardak limon suyunu yada karbonatı dökün bol bol su ile durulayın. Bu uygulamayı sirke ile de yapmayı da tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kötü kokulardan kurtarın.

Aramalar

Kötü kokular nasıl çıkar