Selülit Nedir? Nasıl Geçer?

Selülit Nedir?  Nasıl Oluşur? Selülit Nasıl Geçer? Selülitin Nedenleri? Selülitin Kurtulma Yolları? Selülit Doğal Yollarla Nasıl Kurtulunur?

Selülit Nedir?

Deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikmesi sonucunda kan ve lenfatik dolaşımının bozulmasıyla ciltte oluşan görüntüye selülit nedir.

Selülit Nasıl Oluşur?

Selülit vücuttaki kan dolaşımın azalması sonucunda ortaya çıkar. Bayanların korkulu rüyası olan selülit genelde bacak ve kalça kısımlarında oluşur.  Kadınların % 80′ de görülen bu sorun genetik, hormonal ve hareketsiz  kalma nedeniyle oluşur. Selülitin kilo alımı ile bir ilgisi yoktur. Selülit zayıf kişilerde de görülür. Yaşlanma ile bu problem gittikçe artar. Yaş ilerledikçe cilt gerginli ve elastik özelliğini kaybeder ve cilt incelir, selülitler daha belirginleşir. Erkeklerde görünme olasılığı daha düşüktür. Çünkü erkeklerde östrojen seviyesi kadınlardan daha düşüktür. Östrojen seviyesi yağ birikimi arttığında selülitte artar. Bu nedenle kadınların ortak sorunudur. Selülitlerden engellemek için düzenli beslenme ve düzenli egzersiz mutlaka şart

Selülit Nasıl Geçer? Kurtulma Yolları Nelerdir?

Selülitten kurtulmak için düzenli yaşam çok önemlidir. Düzenli ve dengeli beslenme, düzenli egzersiz şart. Eğer bu probleminiz varsa kurtulmak için bu yollara başvurabilirsiniz.

Bol Bol Su Tüketerek Selülit Yok Olsun

Bütün canlılar için hayati öneme sahip olan su cildimize çok faydası vardır. Su vücuttaki ödemi atmamıza yağ yakımına sağlar bu nedenle selülitten kurtulmamıza yardımcı olur.

Selülit Nedeni Yağlı Yemek Tüketmeyin 

Selülitin en büyük sebeplerinden biride yağlı yemek tüketimidir. Yağlı yemek yapmak ve kızarma türü yemekler tüketmek bu sorunu arttırır. Bu nedenle ızgara, haşlama ve sebze türü tüketilmelidir.

Tuz

Tuz su kaybına neden olduğu için bir çok soruna neden olur. Onlardan biride selülitin oluşmasıdır.

Alkol, Sigara ve Kahve Tüketimi

Alkol, sigara ve kahve tüketimi bedende su tutmasına neden olduğundan selülite oluşumu arttırır.

Masaj Yapın

Kan akışını hızlandıran masaj her konuda vücudunuza iyi gelmektedir. illaki başkaları yapmasına gerek yok kendinizde ayaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Çeşitli bitkisel yağlarla bunu destekleyebilirsiniz.

Sıcak ve Soğuk Su Uygulaması

Banyo yaparken sıcak ve soğuk su uygulama vücudun kan akışını hızlandırır.

Dar Kıyafetler ve Yüksek Topuklu Ayakkabıları Selülit Nedenidir?

Dar Kıyafetler ve yüksek topuklu ayakkabılar bir çok zararı vardır. Kan akışını yavaşlatır ve selülite neden olur.

Selülitli Bölgeye Kese Yapın

Selülitli bölgeye kese yapın bu bölgede kan akışı hızlanacak ve derinin gözenekleri açılarak nefes alması sağlanacaktır.

Düzenli Beslenin ve Düzenli Egzersiz Yapın

En önemli nokta düzenli sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz hayatınızda çok şeyi değiştirecektir. Kendinize bir iyilik yapın ve hayatınızı düzene koyun. Hareketsiz yaşam en şeyi kötü etkilediği gibi selülitlerin de oluşmasına neden olacaktır. Hareketsizlik bacaklarda selülitlere davetiye çıkarır. Düzenli egzersiz ise bu bölgelerde oluşan yağ kasa dönüşür. Bu nedenle egzersiz önemlidir.

Doğal Yöntemlerle Kurtulma Yolları

Acı Biber

Acı Biber, doğal yağ yakımını sağlayan bir besindir. Vücudu ısıtır, kan akışını ve metabolizmayı hızlandırır. Bu nedenle herhangi bir sağlık problemin çoksa acı biber tüketin.

Kuru fırçalama 

Kan akışını hızlandıran ve lenfatik drenajını artırır ve  selülitlerin kurtulmanıza yardımcı olur.

Ardıç Yağı

Ardıç yağı, sıvı birikimi engelleyerek selülitin gitmesine yardımcı olur.

Mandalina Yağı

Kan dolaşımını arttırır ve selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Selülit İçin Elma Sirkesi

Sayısız faydası olan elma sirkesinin içerdiği özellik sayesinde selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.