Yüz Şeklinize Uygun Saç Modeli

Hangi Saç Modeli Bana Yakışır? Yüz Şeklinize Uygun Saç Modeli Nedir? Saçımı Nasıl Kestirmeliyim? gibi sorularınız varsa yazımızı mutlaka okuyun

Bayanlar değişiklik yapmak istedikleri zaman ilk olarak saçından başlıyor. Ancak seçtiği modelin yüz hatlarına uygun olup olmadığını araştırmadan hareket ediyor. Durum böyle olunca da birine yakışan saç modeli diğer birine yakışmamakta ve hayal kırıklığı yaşanmaktadır.

Hayal kırıklığının yaşanmaması için derinlemesine inceleme yaparak yüz şeklinize uygun saç modelini seçmeniz için modelleri derledik. İşte yüz şeklinize uygun saç modeli

Yuvarlak Yüz Şekline Sahip Olanlar İçin Saç Modelleri

 Geniş yüz ve dolgun yanaklara sahipseniz yuvarlak bir yüz şeklinizin olduğunu bilmelisiniz. Yuvarlak yüz şekline sahip olan bayanlar öncelikle uzun saç modellerinde uzak durmalı daha çok kat kesim saç modelini tercih ederek geniş yanaklarını kapatabilirler.

Kısa saç modelinden yana olanlar ise ön kısmı arkaya oranla uzun olacak şekilde olan modelleri tercih etmeliler. Dalgalı modellerle yüz şekillerini daha oranlı ve kusursuz gösterebilirler.

Kalp Şeklini Andıran Yüz Şekilleri İçin Saç Modelleri

Kalp yüz şekli daha çok sivri çene ve çıkık elmacık kemiğinin olmasıyla meydana gelir. Bu yüz şekline sahipseniz ilk olarak dümdüz saç modellerinden uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Düz modeller yüz şeklinizin güzel hatlarını kapatacağından dolayı istediğiniz şekilde ilgi odağı olamazsınız. Daha çok yüzünüzü ortaya çıkaran hareketli kesimler tercih etmelisiniz. Perçem seçimi yaparken kısa modelleri seçmelisiniz. Kıvırcık saç modeli kalp yüz şekli için oldukça güzel bir seçim olacaktır.

Oval Yüz Şekline Sahip Olanlar İçin Uygun Saç Modelleri

Oval yüz şekline sahip olan bayanların oldukça şanslı olduğunu söylemek gerekir. Çünkü oval yüz şekli hemen hemen her kesim saç modeli için uygun yüz şeklidir. Saçlarınızı uzatıp kakül bırakabilirsiniz ya da kısacık keserek yüz hattınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Seçim sizin. Oval yüz şekli en çok beğenilen yüz şekli olarak biliniyor.

Kare Yüz Şekline Sahip Kişilerin Tercih Etmesi Önerilen Saç Modelleri

Kare yüz şekline sahip biriyseniz yüz hattınızı ortaya çıkaran modelleri tercih etmelisiniz. Kakül, perçem tarzı yüzünüzü örten saç modellerinden uzak durmalısınız. Yüzünüzü çepeçevre saran omuz hizasında kesilen saç modelleri kare yüz şekli için oldukça uygun görülmekte.

yüz şekline saç modeli

yüz sekli saç modeli

yüz tipi saç modeli

yüz sekilleri
YÜZ ŞEKİLLERİ